امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۱:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140736
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۴
تعداد بازدید: 27
فاطمه آلیا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به توقیف نشریه ...

فاطمه آلیا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به توقیف نشریه مردم امروز به دلیل همسویی با نشریه هتاک فرانسوی به پیامبر اکرم (ص) اظهار داشت: هر چند توقیف روزنامه مردم امروز به دلیل عبور از خطوط قرمز و انحراف جامعه، به هنگام بود، اما لازم است تا قوانین در حوزه رسانه‌ها اصلاح شود.

وی افزود: در موارد متعدد تجربه ثابت کرده است که باید قوانین حوزه رسانه اصلاح و مدیران مسئول و سردبیر متخلف پس از عدم توجه به تذکرات اولیه از فعالیت در این حوزه منفصل شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد:‌ همانگونه که افراد در سایر مشاغل پس از تکرار تخلف، انفصال از خدمت برای آنها در نظر گرفته می‌شود و در قانون این موضوع برای آنها پیش‌بینی شده است، در حوزه رسانه و مطبوعات نیز باید کار به همین گونه باشد.

آلیا خاطرنشان کرد: این هشتمین باری است که شاهد توقیف رسانه تحت مدیریت آقای قوچانی هستیم و این فرد هر بار پس از توقیف نشریه با نام دیگری کار خود را از سر گرفته است.

وی تصریح کرد: در نظر گرفتن انفصال از خدمت برای متخلفان در حوزه رسانه جنبه بازدارنده دارد و سبب می‌شود تا افراد متخلف در این حوزه همچون سردبیران اجازه جسارت به همکاران‌شان را ندهند.

آلیا در پایان با تأکید بر اهمیت نقش رسانه‌ها در جامعه یادآور شد: رسانه‌ها کانون اطلاع‌رسانی به مردم و چهارمین رکن نظام به شمار می‌روند و چه در ایجاد آرامش برای مردم و چه در سلب آرامش از جامعه می‌توانند نقش آفرین باشند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها