امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۰:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140742
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۴
تعداد بازدید: 45
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید یاسر جبرائیلی معاون پژوهش و آموزش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید یاسر جبرائیلی معاون پژوهش و آموزش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; امروز در جمع دانشجویان دانشکده رسانه این خبرگزاری، به ارزیابی و تحلیل ابعاد و پیامدهای طرح جدید تحریمی پرداخت که هم‌اکنون در سنای آمریکا در دست بررسی است.

جبرائیلی گفت: این طرح، هم اصلاحیه‌ای بر قوانین قبلی تحریم علیه ایران بوده و حوزه آنها را گسترش داده و هم موارد جدیدی را به تحریم‌ها افزوده است. البته رئیس‌جمهور آمریکا بر اساس برنامه اقدام ژنو موظف است این طرح را وتو کند.

معاون پژوهش و آموزش فارس افزود:‌ بررسی تحریم‌های اعمال شده علیه کشورمان از سوی آمریکا نشان می‌دهد قوه مجریه آمریکا در لغو تحریم‌ها عملا هیچ اختیاری ندارد و کنگره در این باره تصمیم‌گیرنده اصلی است.

جبرائیلی ادامه داد:‌ این طرح برای توافق نهایی نیز شروطی گذاشته از جمله اینکه هرگونه توافق نهایی با ایران باید شامل معکوس کردن روند پیشرفت تمامی زیرساخت‌های هسته‌ای از جمله تاسیسات غنی‌سازی، امضای پروتکل الحاقی، و اجرای تمامی قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل باشد.

جبرائیلی اضافه کرد: افراد حقوقی جدیدی نیز مشمول تحریم می‌شوند از جمله هیئت وزیران جمهوری اسلامی که بر این اساس خود آقای ظریف نیز تحریم خواهد شد.

معاون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت:‌ این طرح با بی‌شرمی تمام از یک سو تمامی بخش‌های راهبردی ایران را تحریم می‌کند و از سوی دیگر،‌ پروژه انتقال گاز به اروپا از ایران را از تحریم مستثنی می‌کند!

جبرائیلی ضمن اعلام این خبر که پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در روزهای آینده تحلیل مبسوطی از مفاد و تبعات تصویب این طرح منتشر خواهد کرد، تاکید کرد:‌ بر اساس این طرح، در صورت حصول آن توافق نهایی که مورد تائید کنگره باشد، خبری از لغو تحریم‌ها نخواهد بود،‌ بلکه به رئیس‌جمهور آمریکا اختیار داده شده که فقط اجرای این طرح را به مدت یک سال با قابلیت تمدید، تعلیق کند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها