امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۳:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140751
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۴
تعداد بازدید: 198
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «محمدسالم الغبان» وزیر کشور عراق صبح امروز (دوشنبه) با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «محمدسالم الغبان» وزیر کشور عراق صبح امروز (دوشنبه) با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت& zwnj;وگو کرد.

رئیس مجلس در ابتدای این دیدار با تأیید بر ضرورت حفظ تمامیت ارضی عراق، به تحرکات برخی کشورها برای تجزیه این کشور اشاره کرد و اظهار داشت: حفظ و تقویت یکپارچگی و تمامیت ارضی عراق به عنوان کشور مهم اسلامی در جهان اسلام یک امر راهبردی برای جمهوری اسلامی ایران است.

وی همچنین تنها راه مبارزه با گروه تروریستی داعش در عراق را تقویت و تحکیم انسجام ملی و تشکیل نیروهای مردمی در کنار ارتش عراق دانست و افزود: اقدامات موفق ارتش و نیروهای مردمی عراق با حمایت مرجعیت توانسته سدی محکم در برابر نیروهای افراطی ایجاد کند.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش ایجاد اشتغال و احیای زیرساخت‌های صنعتی عراق را بسیار مهم خواند و تصریح کرد: عمران و آبادانی و تأسیس کارخانجات صنعتی در عراق می‌تواند به پیشرفت و توسعه در این کشور منجر شود و به تثبیت امنیت و آرامش در عراق کمک کند.

وی در پایان با تقدیر از برنامه‌ریزی خوب و مناسب مقامات عراقی در برقراری امنیت زائران در ایام اربعین حسینی خاطرنشان کرد: برقراری ثبات در ایام اربعین نشان داد دولت و نیروهای نظامی عراق از توانایی و کارایی بالایی در برقراری امنیت در این کشور برخوردارند.

در ادامه این دیدار «محمدسالم الغبان» وزیر کشور عراق نیز با تقدیر از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت عراق در سال‌های دشوار اخیر، گفت: دولت و مردم عراق هیچ‌گاه کمک‌های مادی و معنوی دولت و ملت ایران را فراموش نخواهند کرد و استمرار این کمک‌ها یک امر مهم برای دولت و مردم عراق است.

وی اضافه کرد: ایستادگی مرجعیت و اتحاد مردم عراق رمز پیروزی ملت عراق در برابر نیروهای افراطی و مهاجم است.

وزیر کشور عراق با اشاره به ناامنی ایجاد شده در کشورش، یادآور شد: برقراری آرامش و امنیت در عراق می‌تواند به تثبیت صلح و امنیت در منطقه منجر شود.

وی در پایان اقدامات ائتلاف علیه داعش در عراق را غیر مؤثر و ناکافی خواند و گفت: خدمتگزاری به زائران حسینی افتخاری بزرگ برای دولت و ملت عراق است؛ دولت عراق به دنبال ایجاد زیرساخت‌ها و توسعه امکانات رفاهی برای زائران است و در این بخش فرصت‌های فراوانی برای همکاری و سرمایه‌گذاری مشترک فیمابین وجود دارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها