امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140762
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
حجت‌الاسلام نصرالله پ‍ژمانفر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد از ضعف قانون در برابر روزنامه‌های متخلف یاد کرد و اظهار ...

حجت‌الاسلام نصرالله پ‍ژمانفر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد از ضعف قانون در برابر روزنامه‌های متخلف یاد کرد و اظهار داشت: در موضوع توقیف روزنامه‌ها و جراید این موضوع قابل توجه بوده که اصولا باید هر روزنامه و جریده پیش از اخذ مجوز، تعهدات لازم را داده و شرایط را بپذیرد.

وی افزود: متاسفانه برخی روزنامه‌ها به تعهدات خود پایبند نبوده و خلاف قانون حرکت می‌کنند که موضوع روزنامه مردم امروز با تیتر «من هم شارلی هستم» و همراهی وی با عمل موهن نشریه فرانسوی از جمله آنها به شمار می‌رود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه مشکل اینجاست که در قانون این ضعف وجود داشته که به جای برخورد با صاحب امتیاز، مدیرمسوول و سردبیران متخلف، روزنامه توقیف می‌‌شود.

پ‍ژمانفر خاطرنشان کرد: این موضوع مطبوعات، مشابه تخلفات راهنمایی و رانندگی بوده که در صورت بروز تخلف از سوی راننده خودرو متوقف می‌شود و راننده که مسبب تخلف بوده از مجازات محروم می‌ماند.

وی تاکید کرد: امروز متاسفانه مشکل ما با افراد و اشخاصی هستند که به دنبال تحقق اهداف خود در رسانه‌ها به شکل زنجیره‌ای حضور دارند به گونه‌ای که اگر روزنامه‌ای نظیر مردم امروز تخلف داشته باشد و توقیف شود، صاحب امتیاز و شخص مسئول آن رسانه در جریده و رسانه دیگری آغاز به کار کرده و اهداف خود را این‌چنین پیش می‌برد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: این ضعف قانون ما بوده و امروز در داستان توقیف روزنامه مردم امروز، باید به جای این توقیف، برخورد جدی با صاحب امتیاز، مدیرمسوول و سردبیر این روزنامه صورت گرفته و هرگونه توقیف و محرومیت برای شخص مسئول در این روزنامه باشد نه خود آن روزنامه.

انتهای پیام/3138/ط40/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها