امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140776
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی ظهر امروز در دیدار محمدرضا عارف اظهار کرد: وقتی گروهی در نظام ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی ظهر امروز در دیدار محمدرضا عارف اظهار کرد: وقتی گروهی در نظام اسلامی حضور دارد به این معنا نیست که سایر گروه‌ها باید حذف شوند.

وی افزود: تا آن زمانی که همه ما عضو یک جامعه به شمار می‌رویم برادر هم هستیم و می‌توانیم در کنار هم فعالیت کنیم.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه امام خمینی(ره) بر اساس تعالیم وحیانی سخن می‌گفت خاطرنشان کرد: به همین دلیل حرف‌های ایشان مورد قبول مردم واقع می‌شد و به گوش جان آن را می‌شنیدند.

وی ادامه داد: شعار استقلال، آزادی و نه شرقی، نه غربی جمهوری اسلامی از زبان امام راحل شنیده شد و مورد قبول قرار گرفت؛ هیچگاه نباید از این شعارها و این مسائل غفلت کنیم زیرا در این صورت نسل جوان امروز از آرمان‌های اسلام و انقلاب دور خواهند شد.

آیت‌الله جوادی آملی با اشاره به ضرورت حضور همیشگی مردم در صحنه گفت: البته اگر خواهان حضور دائمی ملت در صحنه مانند روزهای نخست انقلاب باشیم باید همه مسئولان رفتار و عمل صالح را در پیش بگیرند.

استاد حوزه علمیه قم تلاش دشمنان برای تسلط بر سرزمین‌های اسلامی را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: آنها به دنبال تصرف منابع طبیعی و ثروت‌های ملی ما هستند که باید در این زمینه کاملا مراقب باشیم اما مهمتر از آن، مراقبت از دشمن درونی است که می‌تواند آبروی انسان را ببرد.

وی با اشاره به شیفتگی نسل سوم انقلاب نسبت به آرمان‌های الهی و انسانی امام راحل خاطرنشان کرد: در این بین نباید اجازه دهیم عرفان‌های کاذب که همگی بدل و جعلی هستند جوانان ما را گرفتار خود کنند.

آیت‌الله جوادی آملی با بیان اینکه استقلال از دشمنان یکی از دعوت‌های الهی برای مسلمانان است گفت: تنها خداست که نیروی او می‌تواند تکیه‌گاه انسان باشد ضمن اینکه آدمی بر اساس فطرت خویش، استقلال طلب و آزادی‌خواه است.

مفسر قرآن کریم با اشاره به نفی ظلم و دروغ از سوی فطرت و عزت انسانی عنوان کرد: آزادی، استقلال و امنیت از جمله اموری هستند که باید با فرهنگ‌سازی مناسب و کار زیاد، به گونه‌ای شود که مردم از جان و دل خواهان آنها باشند.

انتهای پیام/78004/صا30/ض1002


 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها