امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۴:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14079
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۴۰
تعداد بازدید: 124
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره، جنبش حماس در بیانیه‌ای مطبوعاتی همه گروه‌ها را به وحدت و آشتی دعوت و تاکید ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره، جنبش حماس در بیانیه‌ای مطبوعاتی همه گروه‌ها را به وحدت و آشتی دعوت و تاکید کرد: ما یک استراتژی داریم که برای تحقق آن تلاش می‌کنیم تا به این ترتیب به مسائل اصلی ملت و مقابله با همه چالش‌ها از جمله شهرک‌سازی، یهودی‌سازی و تجاوز بپردازیم.

این جنبش بر پایبندی به اجرای همه مفاد توافقنامه قاهره از جمله تشکیل دولت توافق ملی که تنها راه‌حل برای پایان دادن به دودستگی و تحقق آشتی است، تاکید کرد.

حماس همچنین ضرورت تلاش برای فراهم نمودن شرایط مطلوب به منظور تحقق تلاش‌های آشتی و در رأس آن پایان دادن به پرونده بازداشت سیاسی، اجرای قطعنامه‌ها و توصیه‌های کمیته‌های آزادی‌ها و احترام به آزادی بیان را مورد تاکید قرار داد.

دودستگی داخلی در صحنه فلسطین از اواسط ژوئن 2007 به دنبال سلطه حماس بر نوار غزه که پس از درگیری‌های داخلی با فتح صورت گرفت، آغاز شد و تا کنون گفت‌وگوهای دو جنبش برای پایان دادن به این دودستگی و برگزاری انتخابات سراسری نتیجه‌ای حاصل نکرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها