امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۷:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140799
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
حسین طلا در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در واکنش به قرار گرفتن فعالیت برخی از افراد در حوزه رسانه بر مدار ...

حسین طلا در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در واکنش به قرار گرفتن فعالیت برخی از افراد در حوزه رسانه بر مدار توقیف نشریات و در نهایت به خطر انداختن امنیت شغلی خبرنگاران و روزنامه‌نگارانی که در نشریات مختلف به فعالیت مشغول هستند، اظهار داشت: حضور برخی از افراد و عوامل، امنیت شغلی خبرنگاران را در عرصه رسانه به خطر می‌اندازد.

نماینده مردم تهران در ادامه با بیان اینکه برای جلوگیری از بروز چنین شرایطی شاید لازم باشد اصلاحاتی در قوانین صورت دهیم، افزود: البته شاید هم قوانین این امر موجود باشد و قاضی مربوطه می‌تواند با دادن یک سری از محرومیت‌ها برای برخی از افراد، فضای مجموعه رسانه را سامان دهد.

وی با بیان اینکه قوه قضاییه مسئول پیشگیری است، ابراز داشت: در عین اینکه قوه قضاییه باید این فضا را ایجاد کند تا رسانه‌‌ها عادلانه و بدون ترس و واهمه‌ رسالت خود را انجام دهند، از طرفی باید مراقب باشد تا این فضا کانونی برای حمله و تهاجم به مقدسات، ارزش‌ها و باورها و قوانین جاری کشور نباشد.

وی با تایید اینکه قوه قضاییه باید در راستای ایجاد محرومیت برای فعالیت سردبیرانی که در حوزه رسانه سابقه خوبی ندارند و امنیت شغلی خبرنگاران را به خطر می‌اندازد ورود کند، گفت: البته خود فعالان عرصه رسانه باید به این مهم توجه داشته باشند و به گونه‌ای عمل کنند که اجازه ورود آسیب‌ها و آفت‌ها به سمت‌و سوی مجموعه رسانه داده نشود.

نایب رئیس  کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، افزود: قوه قضاییه وظیفه پیشگیری از جرم را دارد اما باید توجه داشت که در مرحله نخست خود اصحاب رسانه نباید اجازه ورود آسیب‌ها و آفت‌ها را به این عرصه بدهند و در درجه آخر باید قوه قضاییه به نقش خود عمل کند.

وی با تاکید بر وظیفه خود کنترلی در حوزه رسانه، خاطرنشان کرد: البته معمولا جریان‌های سیاسی این موضوع را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد.

لازم به ذکر است، توهین نشریه "شارلی ابدو" به پیامبر اسلام و به دنبال آن جنجال‌های بوجود آمده در پاریس طی روزهای گذشته واکنش‌های زیادی را در کشورهای اسلامی علی الخصوص ایران ایجاد کرد. به رغم این فضا روزنامه "مردم امروز" هفته گذشته تیتر و عکس صفحه اول خود را به حمایت از این نشریه فرانسوی در ادامه روند اهانت اختصاص داد!

 قوه قضاییه با دستور دادستان در 17 دی‌ماه انتشار روزنامه مردم امروز را توقیف کرد و امروز نیز در جلسه هیأت نظارت بر مطبوعات پروانه انتشار این روزنامه لغو شد. قوچانی سردبیر روزنامه با عملکرد تخریبی خود در دو دهه اخیر تاکنون هشت روزنامه و نشریه را قربانی مطامع حامیان مالی و سیاسی خود کرده و با هزینه های سیاسی و اجتماعی زیاد، زمینه توقیف این نشریات هنجارشکن را ایجاد کرده است.  

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها