امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۴:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140810
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
حییب الله مسعودی فرید در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس با اشاره به رونمایی از طرح کاهش طلاق تحت عنوان «بشیر» اظهارداشت: این طرح با ...

حییب الله مسعودی فرید در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس با اشاره به رونمایی از طرح کاهش طلاق تحت عنوان «بشیر» اظهارداشت: این طرح با هدف کاهش طلاق در کشور اجرا خواهد شد.

وی تصریح کرد: در سال گذشته طرح اشاره شده به صورت پایلوت در استان یزد برگزار شد که با پایش‌های صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم که نتایج خوبی را در بر داشته و به همین جهت بنا را بر این گذاشتیم که طرح اشاره شده را در چند استان دیگر اجرا کنیم.

مسعودی فرید با بیان اینکه طرح کاهش طلاق «بشیر» 3 فاز اجرایی دارد، گفت: در فاز نخست آماده‌سازی محتوای آموزشی، آموزش مربیان و هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی و استانی خواهد بود.

وی گفت: در فاز بعدی که از اول بهمن آغاز و تا 6 ماهه 94 ادامه خواهد داشت طرح اشاره شده در استان‌هایی که نرخ طلاق در آنجا بالاست اجرا خواهد شد و در فاز سوم طرح اشاره شده از مهرماه 94 در تمامی استان‌ها اجرا خواهد شد.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی مجموعه اورژانس اجتماعی در کشور، گفت: میزان تماس‌ها به این مجموعه قابل توجه بوده و خانواده‌ها می‌توانند با شماره‌گیری خط 123 مشکلات خود را مطرح کنند.

مسعودی فرید ادامه داد: با توجه به تهدیدهایی که نسبت به نیروهای اورژانس اجتماعی در مأموریت‌ها وجود دارد تصمیم گرفته شده است که افراد حاضر در این مجموعه مجهز به افشانه اشک‌آور شوند که البته آموزش‌های لازم را نیز جهت استفاده از این ابزار به آنها داده خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها