امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140812
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 67
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری نماینده مقام معظم رهبری ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در جلسه شورای آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به جدی بودن تهدیدهای هویتی دانش‌آموزان بیان داشت: باید باور داشته باشیم تعلیم و تربیت، اولویت فعالیت‌ها در کشور است و آموزش و پرورش با حرکت جهادی، عزم خود را جزم کرده تا این مهم تحقق پیدا کند.

وی دنیای امروز را دارای پیچیدگی عنوان کرد و افزود: تحول در عرصه فناوری و دسترسی افراد به این ابزار موجب شده است دشمنان به دنبال مداخله در امور تربیتی در کشورها باشند و این امر فعالیت‌های دینی را دشوار می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری با بیان اینکه آموزش و پرورش با ابتکاری سریع و چابک می‌تواند امور را پیش ببرد، تصریح کرد: آرایش تعلیم و تربیت باید همگام با زمان باشد.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، قدرت نرم و سخت کشور را معطوف به تحولات در عرصه آموزش و پرورش دانست و خاطرنشان کرد: از ظرفیت‌های انسانی در آموزش و پرورش باید مراقبت شود.

وی با تأکید بر اینکه تصمیم‌گیری در شورای آموزش و پرورش باید راهبردی باشد، اظهار کرد: تصمیم‌گیری برای صیانت و بهره‌برداری از فضای سایبری باید در شأن آموزش و پرورش باشد.

* سبک زندگی از موضوع‌های کلیدی در آموزش و پرورش

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی‌اکبری، سبک زندگی را از موضوع‌های کلیدی در آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: کاهش حیا در جامعه از موضوع‌های مهم محسوب می‌شود و این امر در کاهش ایمان تأثیرگذار است.

وی با اشاره به کاهش حس مسئولیت در سبک زندگی جدید، اظهار کرد: اتخاذ تصمیم‌های مناسب برای دختران و پسران در ارائه سبک زندگی اسلامی ایرانی حائز اهمیت است.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ضمن تأکید بر استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای صیانت از دانش‌آموزان بیان داشت: ایجاد احساس وظیفه و حضور دانش‌آموزان در عرصه از موضوع‌های مهم محسوب می‌شود و تشکل‌های دانش‌آموزی می‌توانند در این زمینه تأثیرگذار باشند.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان به صورت گلخانه‌ای تربیت می‌شوند، خاطرنشان کرد: محصول تربیت گلخانه‌ای در عرصه‌های مختلف شکننده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی‌اکبری به هویت‌بخشی دانش‌آموزان در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان اشاره کرد و یادآور شد: دانش‌آموزان در تشکل‌های دانش‌آموزی می‌جوشند و هویت آنها با سرعت بیشتری شکل می‌گیرد و این موضوع به عنوان یک سیاست باید در دستور کار آموزش و پرورش باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار