امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140816
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
محمد علی بابایی فوق تخصص قلب و عروق در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، درباره مراقبت‌های پس از آنژیوپلاستی یا استنت گذاری در عروق ...

محمد علی بابایی فوق تخصص قلب و عروق در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، درباره مراقبت‌های پس از آنژیوپلاستی یا استنت گذاری در عروق گفت: افرادی که در عروق آنها استنت گذاشته شود باید به شکل دوره‌ ای هر 3 ماه در کلینیک‌های قلب معاینه شوند و از نتیجه مطلوب استنت گذاری آگاه شوند.

وی تصریح کرد: به طور معمول اگر بیمار دچار علامتی مبنی بر مشکل در عروق باشد وارد مراحل تشخیص دقیق می‌شویم و چنانچه بیمار علامتی نداشته باشد با تست ورزش نتیجه استنت گذاری را پیگیری می‌کنیم.

این متخصص قلب و عروق خطرناکترین مشکل استنت در عروق را تشکیل لخته دانست و گفت: در برخی موارد ممکن است در استنت‌ها لخته‌ای ایجاد شود و در نتیجه استنت بسته شده و فرد دچار سکته مغزی شود.

بابایی تأکید کرد: افراد باید داروهای ضد انعقاد به خصوص ضد پلاکت را حداقل یکسال و ترجیحاً چند سال استفاده کنند که این عبارت حداقل یکسال و ترجیحاً چند سال عبارتی کلیدی و مهم است.

وی درباره کیفیت استنت‌های استفاده شده در ایران گفت: پزشکان حوزه قلب جرأت ندارند استنت‌های غیر استاندارد استفاده کنند چرا که قلب عضوی حیاتی است و کوچکترین اشتباه به مرگ فرد منجر می‌شود و به همین علت کاربرد اجناس استاندارد توسط متخصصان قلب بسیار پایین است.

این متخصص قلب و عروق گفت: به ندرت از استنت‌های غیرمشهور استفاده می‌شود و آن زمانی است که به دلایلی استنت‌های معتبر در بازار وجود نداشته باشد که حتی در این مورد نیز توصیه نمی‌شود از استنت‌های غیر مشهور استفاده کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار