امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۲۱:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140825
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، و به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی مسعود قادی پاشا گفت: در 8 ماه ابتدایی امسال از 306 دندانپزشک به ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، و به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی مسعود قادی پاشا گفت: در 8 ماه ابتدایی امسال از 306 دندانپزشک به دلیل قصور دندانپزشکی شکایت و در کمیسیون‌های پزشکی قانونی بررسی شد که از این تعداد 170 مورد منجر به محکومیت و 136 مورد منجر به تبرئه شده است.

قادی پاشا افزود: قصور دندانپزشکی از جمله موضوعات مورد بررسی در کمیسیون‌های پزشکی قانونی است که بر اساس آمارهای موجود در هشت ماهه امسال قصور دندانپزشکی از نظر فراوانی تعداد موارد بررسی در مقایسه با دیگر رشته‌های تخصصی در رتبه چهارم قرار داشته ‌است. (پس از جراحی زنان و زایمان، جراحی عمومی و جراحی ارتوپدی)

وی با بیان اینکه سازمان پزشکی قانونی کشور ضمن رسیدگی به موارد قصور دندان‌پزشکی، خود در بسیاری پرونده‌ها با کمک دندانپزشکان قانونی به موضوعات رسیدگی کرده و پاسخ مراجع را می دهد، اظهار داشت: دندانپزشکی قانونی در بسیاری موارد از جمله بررسی صدمات ایجاد شده در تصادف و نزاع، تعیین سن، تعیین هویت افراد زنده، تعیین هویت اجساد به ویژه در حوادث جمعی مانند سقوط هواپیما، سوختگی، زلزله و ... کاربرد دارد و به همین دلیل امروزه یکی از شاخه‌های تخصصی و با اهمیت در پزشکی قانونی دنیا محسوب می شود.

برگزاری کنفرانس یکروزه دندانپزشکی قانونی

قادی پاشا تصریح کرد: از آنجا که سازمان پزشکی قانونی کشور در مواردی به استعلامات قضایی با کمک علم دندانپزشکی قانونی پاسخ می دهد بر آن شدیم تا کنفرانسی با موضوع دندانپزشکی قانونی ویژه همکاران دندانپزشک قانونی در سازمان برگزار کنیم.

مدیرکل امور آموزش و همکاری‌های علمی سازمان با تأکید بر اینکه کسب دانش جدید یکی از اهداف دفتر آموزش است،‌ ادامه داد: کنفرانس یکروزه دندان‌پزشکی قانونی روز 29 بهمن در ستاد سازمان برگزار می شود که عمده مخاطبان آن همکاران دندانپزشک قانونی از سراسر کشور هستند، ضمن آنکه امکان حضور سایر دندانپزشکان نیز در این کنفرانس وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه یکی از محورهای مورد بررسی در این کنفرانس «آسیب‌های ساختگی دهان و دندان» است، یادآور شد: یکی از موضوعاتی که در معاینات بالینی پزشکی قانونی با آن مواجه هستیم بحث آسیب‌های ساختگی دهان و دندان است بنابراین در این کنفرانس به طور ویژه به این امر پرداخته می‌شود.

قادی‌پاشا خاطرنشان کرد: تروماتولوژی فک و صورت از دیدگاه رادیولوژی، قصور و تقصر و مروری بر قانون مجازات اسلامی، بررسی موارد قصور دندان‌پزشکی، تعیین هویت بر اساس معاینه دندان، خطاهای شایع در روش‌های نوین درمانی و ... از دیگر موضوعات مورد بررسی در این کنفرانس است.

به گفته وی در کنفرانس یکروزه دندانپزشکی قانونی پانلی با حضور سخنرانان و شرکت‌کنندگان به منظور بررسی مشکلات رایج در صدور گواهی‌های دندان‌پزشکی برگزار می شود که در آن مشکلات موجود در سراسر کشور جمع‌آوری، دسته‌بندی و توسط اساتید پاسخ داده می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها