امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۹:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140828
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان امروز در همایش بزرگداشت هفته شوراهای ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان امروز در همایش بزرگداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش که در مرکز همایش‌های صداوسیما برگزار شد، در سخنانی اظهار داشت: ایرانیان فعلیت و نقش اصلی ماندگاری‌شان میل به مشارکت و حضور آگاهانه همراه نظم است که این برای ایرانیان بوده و خواهد بود.

وی ادامه داد: جهت‌گیری نظام جمهوری اسلامی که در سرلوحه اکثر دولت‌ها در بعد انقلاب جا گرفته است، مشارکت، خرد جمعی و شورا است.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: باید مانند کلاس احساس نیاز به آموختن کنیم و با این نگاه است که می‌توانیم با وصل شدن به اندیشه افکار ساز در مسیر درست بودن برای خلق اثری که ماندگار شود، ایفای نقش کنیم.

هاشمی با بیان اینکه در گذشته تبعیض خانگی در حق فرزند وجود داشت، یادآور شد: امروز به برکت انقلاب و نگاه اسلام به ارزش علم و دانش نگاه‌های بسته به دختران کاملاً دور شده و وسعت نگاه به دختر و پسر در دورترین نقطه با وجود تعصبات در سبد هزینه خانواده نهادینه شده است.

وی تصریح کرد: امروز در سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمانشاه و کردستان مطمئناً با نرم کشور فاصله وجود دارد و این نیازمند برنامه‌ریزی برای توسعه و جهش انفجاری است.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: اگر در استان‌های دیگر خیرین مدرسه‌ساز در عمران و توسعه حرکت داشته‌اند اما در بسیاری از استان‌ها این حرکت ضعیف است و باید چتر نگاه خود را به وسعت ایران بگسترانیم.

هاشمی خاطرنشان کرد: دو میلیون و 900 هزار متر مربع فاصله تا استانداردهای فضای آموزشی در استان سیستان و بلوچستان وجود دارد و این به دلیل پراکندگی بعد مسافت و خطرات طول مسیر تردد است.

وی افزود: مشارکت انگیزش را نیرومند کرده و چند صدا بودن در کنار هم را نهادینه می‌کند و احساس مالکیت و تعلق به هم را افزایش داده که مصداق آن خیرین مدرسه‌ساز هستند و باید در برنامه ششم فصلی نو ایجاد کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار