امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۰:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140829
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، چاووشی معاون سیاسی استاندار تهران  امروز در همایش بزرگداشت هفته شوراهای ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، چاووشی معاون سیاسی استاندار تهران  امروز در همایش بزرگداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش که در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد در سخنانی اظهار داشت:‌شورای آموزش و پرورش در استان تهران با توجه به وسعت جمعیت در دو سطح اداره کل استان و شورای آموزش و پرورش تهران برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیش از 2 میلیون دانش‌آموز در استان تهران وجود دارد، افزود: توسعه کشور در گرو توجه به آموزش و پرورش است و اگر در بعضی کشورهای پیشرفته شاهد موفقیت آنها هستیم باید ملاحظه کنیم که آنها چه حرکتی در آن مسیر انجام داده‌اند.

چاووشی یادآور شد: شوراهای آموزش و پرورش ظرفیت بزرگی است و این فرصت را برای آموزش و پرورش فراهم کرده تا بالاترین نمایندگان در استان آن را به سمت و سویی شایسته ببرند.

وی اضافه کرد: با توجه به شورای تامین در استان تهران شورای آموزش و پرورش نیز وجود دارد اما با همه ظرفیت‌های فراوان به لحاظ برخی ابهامات نتوانسته آنچنان که باید در تمرکززدایی توفیق داشته باشد.

معاون سیاسی استاندار تهران تصریح کرد: به صراحت عرض می‌کنم در سطح شهر تهران و شهرهای استان تهران در خصوص جذب عوارض به سطح قابل قبول نرسیده‌ایم و شهرداری‌ها به سهم کامل و تمام و کمال آن را نپرداخته‌اند.

چاووشی با اشاره به تهاجم فرهنگی از سوی سایت‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای افزود: تعلیمات رسمی موجود در نظام آموزشی فعلی پاسخگوی این هجمه عظیم فرهنگی نیست و باید در دستور کار شوراهای آموزش و پرورش آن را قرار دهیم.

معاون سیاسی استاندار تهران با بیان اینکه استاندار و فرمانداران رئیس بسیاری از شوراها هستند گفت: این قانون شوراها قانون استثنایی است و هم وزن قانون شورای امنیت کشور که مسئولیت تامین امنیت استان‌ها را به استانداران و در شهرستان‌ها به فرمانداران محول کرده بوده و اجرای اداره امور تعلیم و تربیت را نیز به استانداران و فرمانداران محول کرده است.

وی بیان داشت: در فرهنگ شهروندی و حقوق آن دچار نقص هستیم و آن چه در آموزش و پرورش تدریس می‌شود منجر به مهارت‌های فنی و اجتماعی نمی‌شود.

معاون سیاسی استاندار تهران با اشاره به مهاجرت‌های گسترده در استان تهران خاطر نشان کرد: در این خصوص نگرانی‌هایی داریم و مسکن مهر در استان تهران به 350 مدرسه نیاز دارد چرا که این مسکن‌ها بدون توجه به زیرساخت‌های مورد نیاز مثل مسجد، مدرسه  و درمانگاه ساخته شده است و تا حالا 60 مدرسه به انجام رسیده است.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها