امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 22
۰۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140842
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سباستین کورتز» وزیر خارجه اتریش گفت که کشورش گذرنامه‌ اتباعی از این ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سباستین کورتز» وزیر خارجه اتریش گفت که کشورش گذرنامه‌ اتباعی از این کشور که گرایش& zwnj;های تکفیری دارند را توقیف می‌کند.

به گزارش خبرگزاری اتریش، کورتز امروز پیش از شرکت در نشست بروکسل با اعلام اینکه بازگشت هر تکفیری به کشور خطرات امنیتی فراوانی در پی دارد گفت:« نمی‌توان اینطور ادامه داد که تروریست‌ها از رسانه‌های اجتماعی استفاده کنند و به راحتی هم تردد کنند.»

وی افزود:«توقیف گذرنامه و دیگر مدارک مربوط به سفر می‌تواند مانع ورود این افراد به عراق و سوریه شود. ما فقط مانع خشونت و کشتار نمی‌شویم بلکه با این اقدام به نفع خودمان عمل می کنیم چرا که بازگشت هر تروریست خطرهای زیادی برای امنیت کشور به دنبال دارد.»

کورتز همچنین گفت:« اینکه «نبیل العربی» دبیر کل اتحادیه عرب در نشست وزرای خارجه اروپایی شرکت می‌کند، حاوی پیام مهمی است. در مبارزه علیه تروریست‌های داعش در عراق و سوریه به ائتلافی قدرتمند‌تر نیاز است. علاوه بر این باید گفت‌وگوی قوی‌تری میان جهان اسلام و اتحادیه اروپا باشد. وقتی که ما جهان اسلام را به عنوان شریکی علیه تروریست‌های داعش در کنار خود می‌بینیم در این صورت باید گفت‌گوهای بیشتری با آنها داشته باشیم.»

به طور میانگین حدود 5 هزار نفر از اروپا برای جنگ به سوریه و عراق رفته‌اند و مقامات اروپایی نگران هستند وقتی این افراد به اروپا باز گردند، به تهدیدی برای کشورهای خود تبدیل شوند.
انتهای‌پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار