امروز : سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 26
۰۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140845
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،شورای سفرای عرب در پاریس امروز با صدور بیانیه‌ای اقدام نشریه فرانسوی هتاک ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،شورای سفرای عرب در پاریس امروز با صدور بیانیه‌ای اقدام نشریه فرانسوی هتاک « شارلی ابدو» در انتشار تصاویر موهن از پیامبر اسلام را محکوم کرد.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، شورای سفرای عرب در پاریس که هفته گذشته حمله به نشریه فرانسوی هتاک «شارلی ابدو» را محکوم کرده بود، امروز دوشنبه در موضعی دیگر از انتشار تصویر موهن از پیامبر اسلام (ص) در این نشریه ابراز تأسف کرد.

شورای سفرای عرب در پاریس امروز با انتشار بیانیه‌‌ای اعلام کرد: این اقدام نوعی تحریک و اهانت به احساسات مسلمانان است و منجر به بروز اختلاف و کینه می‌شود.»

در این بیانیه همچنین آمده است: رعایت آزادی عقیده و بیان که شورای سفرای عرب نیز به عنوان یک ارزش به آن علاقمند است، به معنای آزادی تحریک، اهانت یا تحقیر دین و اعتقادات دیگری یا تمسخر و استهزاء نمادهای مذهبی مقدس نیست.»

نشریه موهن فرانسوی شارلی ابدو به دنبال حملات چندی پیش به این نشریه در پاریس و درگیری‌های پس از آن، اقدام به بازنشر کاریکاتور اهانت آمیز خود علیه پیامبر اسلام(ص) در 5 میلیون نسخه کرد اقدامی که اعتراضات شدید مسلمان را به دنبال داشته است.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها