امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۴:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140856
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پس از حمله یکشنبه (دیروز) رژیم صهیونیستی به «قنیطره» (جنوب سوریه) و ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پس از حمله یکشنبه (دیروز) رژیم صهیونیستی به «قنیطره» (جنوب سوریه) و شهادت 6 تن از اعضای حزب& zwnj;الله، شهرهای مرزی لبنان از «ناقوره» گرفته تا «صور» و نیز مناطق هم‌مرز با مزارع شبعا (در سرزمین‌های اشغالی) هیچ حالت غیر عادی و یا آماده‌باشی را مشاهده نکردند.

اهالی این منطقه مانند روزهای عادی از خواب بلند شدند و به سر کار خود رفتند، حتی دانش‌آموزان نیز در مدرسه حاضر شدند. گشتی‌های ارتش و واحدهایی از نیروهای بین المللی موسوم به «یونیفل» (وابسته با سازمان ملل) نیز مانند هر روز به گشت‌زنی پرداختند اما این شرایط مانع از آن نشد که در این مناطقه این سوال مطرح نشود: پاسخ حزب‌الله به این حمله چگونه و چه زمانی انجام خواهد شد؟ آیا باید برای جنگی شبیه به سال 2006 آماده شویم؟

منابع نزدیک به حزب‌الله لبنان به «النهار» اعلام کردند بعید است که این پاسخ در مرزهای جنوبی و مانند قضیه «1701» باشد( قطعنامه 1701 به جنگ 33 روزه رژیم صهیونیستی علیه لبنان در سال 2006 پایان داد). این منابع افزودند: هر کس رهبران حزب‌الله را بشناسد می‌‌داند که آنها با خونسردی پاسخ می‌دهند و تمامی گزینه‌ها را خوب براورد می‌کنند و می‌سنجند.

این منابع اقدام مذکور را «ضربه‌ای سخت» برای حزب‌الله عنوان کردند اما افزودند حزب‌الله مانند این آزمایش و حتی سخت‌تر از آن را دیده است و بدون اینکه بر تحرکات، راهبرد، روحیه و وضعیت میدانی آن تاثیری بگذارد از آن عبور کرده است. اینگونه است که رهبری حزب تمامی گزینه‌ها را بررسی می‌کند تا دشمن را در حالیت از حیرت وعدم اطمینان نگه دارد.اسرائیلی‌ها سوریه را به جای لبنان برای این ضربه انتخاب کردند،‌ امری که حزب‌الله را این بار وادار به پاسخ در همان جولان اشغالی به جای جنوب لبنان خواهد کرد. اسرائیلی‌ها خوب می‌دانند که حزب‌الله بر اساس «سیاست تأثرپذیری» عمل نمی‌کند.

یکشنبه (دیروز) جنگنده‌های رژیم صهیونیستی با شلیک دو موشک به سمت خودروی حامل فرماندهان حزب‌الله در قنیطره 6 تن از جمله «جهاد» فرزند شهید «عماد مغنیه» را به شهادت رساند.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار