امروز : پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 30
۱۴:۴۰
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140866
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری العربیه، پس از آنکه «استیون مرسون» از تحلیل‌گران ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری العربیه، پس از آنکه «استیون مرسون» از تحلیل‌گران سیاسی و مجری شبکه خبری فاکس‌نیوز گفت که محله‌های مسلمانان در شهر بیرمنگام ناامن است و غیرمسلمانان به آنجا نمی‌روند، واکنش‌های شدیدی در شبکه‌های اجتماعی به این حرکت نشان داده شد.

علاوه بر اعتراض کاربران در شبکه‌های اجتماعی، دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس هم گفت که «امرسون کاملا احمق است.»

امرسون دقیقاً گفته بود که غیرمسلمانان و حتی پلیس‌ها به دلیل جرم و جنایت بسیار، به برخی محله‌های مسلمان نشین بیرمنگام نمی‌روند.

فاکس‌نیوز امروز بارها در میان برنامه‌های اصلی خود، از مسلمانان به دلیل اظهارات این فرد عذرخواهی کرد.

بیانیه رسمی عذرخواهی فاکس‌نیوز به این شرح است: «عمیقاً به خاطر این اشتباه متاسفیم، مطمئناً مناطق پرخطری در اروپا، آمریکا و دیگر مناطق دنیا وجود دارد که پلیس‌ و بازدیدکنندگان به هنگام ورود به آنها، جانب احتیاط را رعایت می کنند.»

پس از وقایع اخیر پاریس و کشته شدن 17 شهروند این کشور، موجی از اقدامات رسانه‌ای برای تقویت احساسات اسلام‌هراسانه به راه افتاده است.

در این میان، انتشار ویژه‌نامه 5 میلیون نسخه‌ای هفته‌نامه هتاک «شارلی» و چاپ مجدد تصویر حضرت رسول (ص) بر روی جلد آن، موجی از خشم را در میان مسلمانان دنیا برانگیخته است.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار