امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۰۹:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140872
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،«ادوارد اسنودن» ، کارمند سابق آژانس امنیت ملی آمریکا، در تازه‌

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،«ادوارد اسنودن» ، کارمند سابق آژانس امنیت ملی آمریکا، در تازه‌ ترین افشاگری خود از دسترسی ستاد ارتباطات دولت انگلیس به رایانامه‌های روزنامه نگارانی که با رسانه‌های مهم بین‌المللی در ارتباط بودند، خبر داد.

خبرگزاری «رویترز» به نقل از روزنامه انگلیسی «گاردین» گزارش کرد که رایانامه‌های روزنامه‌هایی چون نیویورک تایمز، واشنگتن پست، گاردین ، سان، لوموند و شبکه‌های خبری چون ان‌بی‌سی، بی‌بی‌سی و رویترز در بین هفتاد هزار نمونه یافته شده در ماموریت‌های نوامبر 2008 ستاد ارتباطات دولتی انگلیس قرار داشتند.

بر اساس این گزارش، ستاد ارتباطات دولت انگلیس گفت‌وگوهای بین خبرنگاران و اصحاب رسانه‌های یاد شده و سردبیران را از طریق وسیله‌های الکتریکی که بر کابل‌های فیبر نوری وصل بودند، بدست آورده و سپس آن‌ها را از طریق اینترانت به عنوان بخشی از یک تمرین به اشتراک گذاشته بود.

اسنودن مدعی شده است که ستاد ارتباط انگلیس اسامی روزنامه نگاران را به عنوان «تهدید» در کنار نام خرابکاران و هکرها(سارقان اطلاعاتی) قرار داده بود.

ستاد ارتباطات دولت انگلیس تاکنون در این زمینه واکنشی از خود بروز نداده است.

گفتنی است، ستاد ارتباطات دولت انگلیس نام نهادی دولتی است که مسئول عملیات جاسوسی سیگنالی و عملیات نظامی و حفاظت اطلاعات در انگلستان را بر عهده دارد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها