امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۸:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140873
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اسپوتنیک، سخنگوی وزیر دفاع روسیه گفت که وی در جریان سفرش به تهران درباره ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اسپوتنیک، سخنگوی وزیر دفاع روسیه گفت که وی در جریان سفرش به تهران درباره همکاری‌ های نظامی میان ۲ کشور گفتگو خواهد کرد.

ایگو کونشنکوف در آستانه سفر سرگئی شایگو به ایران افزود: علاوه بر همکاریهای دوجانبه نظامی، مسائل امنیتی منطقه و موضوعات جهانی در دستور کار طرفین قرار دارد.

وی اشاره کرد که امکان امضای توافق نظامی میان تهران و مسکو در جریان دیدار وزرای دفاع دو کشور دور از انتظار نیست.

سفارت فدراسیون روسیه در جمهوری اسلامی ایران نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد در تاریخ 20 ژانویه 2015 (30 دی ماه 1393) ارتشبد «شویگو» وزیر دفاع فدراسیون روسیه همراه با دیداری رسمی وارد جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.

رئیس وزارت دفاع فدراسیون روسیه در طی اقامت خود در تهران مذاکراتی را با سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح انجام خواهند داد. 

در این ملاقات مسائل مهم امنیت جهانی و منطقه‌ای‌، فعالسازی همکاری در زمینه نظامی و فن‌آوری نظامی دو کشور مورد بحث و بررسی قرار خواهند گرفت.

علاوه بر آن در طی این دیدار ، امضای موافقتنامه بین دولت فدراسیون روسیه و دولت جمهوری اسلامی ایران در خصوص همکاری نظامی برنامه ریزی شده است.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها