امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۴:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140886
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نوام چامسکی، زبان‌شناس، نظریه‌پرداز و کارشناس مسائل سیاسی در یادداشتی در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نوام چامسکی، زبان‌شناس، نظریه‌پرداز و کارشناس مسائل سیاسی در یادداشتی در روز دوشنبه در وب‌سایت شبکه خبری سی‌ان‌ان  نوشت حوادث پاریس ریاکاری غرب در به راه انداختن جنجال بر سر مسائل مختلف را نشان می‌دهد.

آقای چامسکی دراین یادداشت با انتقاد از ریاکاری و برخورد دوگانه غرب در قبال حملات تروریستی می‌نویسد هیچ‌یک از اقدامات تروریستی که غرب مرتکب آن بوده است نه با واکنش‌های خشمگینانه‌ای نظیر حمله به شارلی‌ابدو مواجه شده‌اند و نه پس از آنها کسی ریشه‌های این حملات را در فرهنگ و تاریخ مسیحیت جستجو کرده است.

این اندیشمند سیاسی در ادامه با یادآوری حمله موشکی ناتو به ساختمان تلویزیون دولتی صربستان در سال 1999 و کشته شدن 19 روزنامه‌نگار در آن واقعه می‌نویسد باید پرسید چرا راهبران کشورهای غربی آن حمله را تهاجم به رسانه‌ها ندیدند بلکه آن را اقدامی مشروع برای تضعیف دولت «اسلوبودان میلوشویچ» توصیف کردند.

چامسکی حمله یک صهیونیست ـ مسیحی افراطی به نام «آندرس برویک» در سال 2011 به مردم و کشتار 77 نفر را مورد دیگری از همین رفتارهای دوگانه دانست و نوشت این حملات هم باعث تحقیق درباره فرهنگ غرب نشد.

این نویسنده و استاد دانشگاه تعهد نشریه شارلی‌ابدو به موازین آزادی بیان را هم مورد انتقاد قرار داد و نوشت که این نشریه یکی از کارتونیست‌هایش به نام «سینای» را به خاطر آنکه اظهارنظرش حاوی مضامین یهودستیزی تفسیر شد، از کار اخراج کرده است.

آقای چامسکی در بخش دیگری از این یادداشت به کشته شدن تعداد بسیار زیادی از روزنامه‌نگاران در خلال حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه اشاره و نوشت ظاهرا تروریسم با معیارهایی دوگانه تعبیر و تفسیر می‌شود.

انتهای پیام/ا.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها