امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140891
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سومین جلسه کمیته قرآن ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی امروز 28 دی ماه با حضور ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سومین جلسه کمیته قرآن ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی امروز 28 دی ماه با حضور « مهدی قره‌شیخلو» رئیس کمیته قرآن دهه فجر و اعضای این کمیته در ساختمان سازمان دارالقرآن برگزار شد.

جامعه قرانی با آرمان‌های انقلاب تجدید میثاق می‌کنند

در ابتدای این مراسم «یوسف افراش» معاون ارتباط سازمان دارالقرآن با  ارائه گزارشی از جلسات گذشته این ستاد اظهار داشت: سازمان‌های عضو کمیته قرآن ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی برنامه‌های مختلفی برای این ایام تدارک دیده‌اند به طوری که رادیو قرآن با 10 عنوان برنامه، بنیاد شهید و امور ایثارگران با 10 عنوان برنامه، مرکز قرآن و عترت بسیج با 5 عنوان برنامه، وزارت آموزش و پرورش با 6 عنوان برنامه، دارالقرآن سپاه پاسداران با 9 عنوان برنامه، دارالقرآن ارتش جمهوری اسلامی ایران با 10 عنوان برنامه و سایر دستگاه‌های عضو نیز با برنامه‌ریزی‌های مختلف سعی در برگزاری هر چه باشکوه‌تر ایام‌الله دهه فجر دارند.

وی حضور در مرقد مطهر امام راحل (ره)‌و برگزاری مراسم نثار گل و تجدید میثاق با آرمان‌های امام و انقلاب اسلامی را از مهمترین برنامه‌های کمیته قرآن ستاد دهه فجر عنوان کرد و گفت: این مراسم با حضور مسئولان و پیشکسوتان قرآنی 7 بهمن ماه ساعت 11 در مرقد مطهر امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

برپایی غرفه قرآنیان در راهپیمایی 22 بهمن

افراش با اشاره به برپایی غرفه قرآنیان در مسیر راهپیمایی 22 بهمن ماه افزود: امسال در راهپیمایی 22 بهمن غرفه‌ای برای جامعه قرآنی برپا خواهد شد تا پیشکسوتان و مسئولان قرآنی با حضور در این غرفه مشتی بر دهان استکبار بزنند.

وی با بیان اینکه 10 عنوان پوستر با مضامین قرآن و انقلاب زیر چاپ است، خاطر نشان کرد: این پوسترها به زودی در اختیار دستگاه‌های عضو کمیته قرآنی ستاد دهه فجر قرار می‌گیرد تا بتوانند از این پوسترها برای اطلاع‌رسانی بیشتر استفاده کنند.

افراش در ادامه با اشاره به برنامه‌های سازمان دارالقرآن در ایام‌الله دهه فجر گفت: در این ایام 20 هزار جلد قرآن کریم با حمایت خیران قرآنی چاپ و در مناطق محروم توزیع می‌شود.  این قرآن‌ها ویژه جلسات قرآن است که امیدواریم با این حرکت گامی در جهت توسعه برنامه‌های قرآنی برداشته باشیم.

وی بازدید از پیشکسوتان قرآنی را یکی از برنامه‌های سازمان دارالقرآن در دهه مبارک فجر عنوان کرد و افزود: در این مدت با خانوادهای اساتید قرآن همچون مولایی، اربابی، قیم، بیگلری و مسگرها دیدار خواهیم داشت.

بررسی فعالیت‌های یک‌ساله نهادهای قرآنی

در ادامه «مصطفی آجرلو»‌نماینده سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان با اشاره به برگزاری مراسم پای رحل استاد و جلسات قرآنی متنوع گفت: ما پوشش خبری رویدادهای دهه فجر با محوریت موضوعات قرآنی به صورت ویژه در دستور کار قرار دادیم. همچنین قصد داریم در این مدت فعالیت‌های یک‌ساله نهادهای قرآنی را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهیم.

برگزاری محفل قرآنی/ آغاز به کار وب‌سایت قرآنی

سپس «رحیم خاکی» نماینده وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه این وزارتخانه سه عنوان برنامه قرآنی در دهه فجر تدارک دیده است، خاطر نشان کرد: برپایی محافل قرآنی در حرم امام رضا (ع)، حرم حضرت معصومه (س) و حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) از مهمترین برنامه‌های وزارت ورزش و جوانان است.

وی برگزاری جشنواره ملی قرآن و عترت جوانان و ورزشکاران کشور را از دیگر برنامه‌های این وزارتخانه دانست و افزود: علاوه بر این برنامه‌ها وب‌سایت قرآنی وزارت ورزش و جوانان همزمان با آغاز دهه مبارک فجر کار خود را آغاز خواهد کرد.

پخش سرودها و سخنرانی‌های انقلابی از شبکه قرآن

در ادامه این جلسه «حیدر جاودان» نماینده شبکه قرآن از پخش برنامه عیار 24 خبر داد و گفت: این برنامه به صورت زنده از شبکه قرآن پخش خواهد شد در عیار 24 با روحانیون فعال در عرصه‌های مختلف قرآنی و موثر در پیروزی انقلاب اسلامی بحث و گفت‌وگو خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه سخنرانی‌های امام راحل و مقام معظم رهبری در خصوص انقلاب و دهه فجر نیز بر روی آنتن شبکه قرآن قرار می‌گیرد افزود: ما در این مدت علاوه بر پخش سرودهای انقلابی مراسم راهپیمایی مردم قرآن دوست کشورمان از استان‌های مختلف را نیز بر  روی آنتن شبکه قرآن می‌بریم.

تجلیل از هنرمندان قرآنی

سپس «اصغر امیرنیا»‌نماینده معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد ضمن محکومیت اهانت به ساحت مقدس پیامبر (ص) گفت: با توجه به این اقدام شنیع ما جشنواره رحمت‌للعالمین را  با موضوع پیامبر رحمت حضرت محمد (ص) در قالب فیلم و انیمیشن‌هایی تدارک دیده‌ایم که امیدواریم از این طریق بتوانیم پیامبر اعظم (ص) را به جهانیان معرفی کنیم.

وی برگزاری نمایشگاه قرآن در استان‌های کرمان و فارس را از دیگر برنامه‌های این معاونت عنوان کرد و افزود: در ایام‌الله دهه فجر تقدیر از هنرمندان قرآنی و همچنین اعلام فراخوان جشنواره ملی آیات را خواهیم داشت.

تولید و پخش برنامه‌هایی با موضوع قرآن و انقلاب از رادیو قرآن

در ادامه نماینده رادیو قرآن با بیان اینکه شبکه رادیویی قرآن برنامه‌های خود را در دو بخش تدارک دیده است، گفت: بخش اول تولید و پخش برنامه‌هایی با موضوع قرآن و انقلاب است و بخش دوم به اطلاع‌رسانی برنامه‌های اعضای کمیته قرآن ستاد دهه فجر اختصاص می‌یابد.

برگزاری بیش از 140 محفل انس با قرآن کریم

سپس «حسین نیک‌نژاد»‌نماینده سازمان قرآن و عترت سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به برگزاری 140 محفل قرآنی در ایام‌الله دهه فجر اظهار داشت: برای این محافل از 10 قاری بین‌المللی ویک قاری مصری دعوت به عمل آمده است. همچنین در این ایام با 10 خانواده شهید دیدار خواهیم داشت.

سپس «سید حسین هاشمی» نماینده دارالقرآن وزارت دفاع از برگزاری 150 محفل انس با قرآن و 1000 هزار ختم قرآن خبر داد و گفت: امسال مسابقات واژه‌های آسمانی در فضای مجازی همزمان با دهه مبارک فجر برگزار می‌شود.

رونمایی از کتاب دهمین نشست تخصصی شورای عالی قرآن

در ادامه «علی صالحی‌متین»‌ نماینده شورای عالی قرآن با بیان اینکه کتاب دهمین نشست تخصصی شورای عالی قرآن در دهه مبارک فجر رونمایی می‌شود گفت: این کتاب هر سال در اردیبهشت ماه رونمایی می‌شود اما امسال سعی داریم کتاب دهمین نشست تخصصی شورا را که به بعد علمی و آموزشی تلاوت قرآن می‌پردازد در دهه فجر رونمایی کنیم.

وی انتشار قرآن ویژه دانشجویان را از دیگر برنامه‌های این سازمان دانست و افزود:‌ این مصحف شریف با همکاری مرکز تبع و نشر قرآن کریم در دهه فجر رونمایی خواهد شد.

کوه‌پیمایی جامعه قرآنی در ارتفاعات تهران

سپس نماینده سپاه پاسداران به ارائه گزارشی از برنامه‌های دارالقرآن این سازمان در دهه فجر پرداخت و گفت: مرحله نهایی مسابقات قرآن سپاه پاسداران 14 و 15 بهمن ماه در اهواز برگزار می‌شود همچنین برپایی یکی از مراحل جشنواره ملی الحافظون در این ایام تدارک دیده شده است.

وی خاطر نشان کرد: در نظر داریم مراسم کوه‌پیمایی جامعه قرآنی را نیز 9 بهمن ماه با حضور جمعی از اساتید و مسئولان قرآنی در یکی از ارتفاعات تهران برگزار کنیم که زمان دقیق آن متعاقباً‌ اعلام خواهد شد.

در ادامه نماینده دارالقرآن ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به برگزاری مسابقات حفظ  سوره مبارکه فجر مسابقات مختلف قرآنی در فضای مجازی و اعزام کاروان قرآنی به مناطق محروم گفت: ما برنامه‌های متنوعی در نظر گرفته‌ایم که برپایی ششمین دوره جشنواره حدیث که در دهه مبارک فجر  ثبت‌نام آن آغاز خواهد شد یکی از مهمترین آنهاست.

رونمایی از دومین جلد کتاب سوره‌های سرخ

سپس نماینده سازمان قرآن و عترت بسیج با بیان اینکه دومین جلد از کتاب سوره‌های سرخ که مربوط به زندگی شهدای قرآنی است در ایام‌الله دهه فجر رونمایی می‌شود اظهار داشت: در این ایام با 10 خانواده شهید قرآنی دیدار خواهیم داشت همچنین سعی داریم پایگاه‌های قرآن و عترت بسیج را تجهیز کنیم.

نماینده اداره کل قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش نیز از برگزاری شش عنوان برنامه در دهه فجر خبر داد و گفت: مرحله استانی مسابقات قرآن دانش‌آموزان نیمه دوم بهمن ماه در کشور برگزار می‌شود.

برپایی غرفه «قرآن بخوانید، جایزه بگیرید» در راهپیمایی 22 بهمن

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه‌های قرآن و عترت در مراکز مختلف افزود: ما در ایام‌الله دهه فجر علاوه بر برگزاری محافل قرآنی و کرسی‌های تلاوت، ختم قرآن را نیز در نظر گرفته‌ایم که امیدواریم که با حمایت همکاران به خوبی برگزار شود.

در ادامه مسئول قرآن و حدیث نیروی انتظامی از برگزاری 40 محفل قرآنی در مراکز استانی تکریم چهره‌های قرآنی و اختتامیه طرح سراسری قرآن در دهه فجر خبر داد و گفت: اختتامیه طرح سراسری قرآن ناجا با حضور راه‌یافتگان مرحله نهایی در 12 شهرک تهران برگزار خواهد شد.

سپس نماینده اتحادیه موسسات قرآنی با اشاره به برگزاری جشنواره قرآنی کودک، نوجوان و خانواده خاطر نشان کرد: در مراسم راهپیمایی 22 بهمن غرفه‌هایی با عنوان قرآن بخوانید و جایزه بگیرید در نظر گرفته‌ایم همچنین 5 هزار جلد قرآن کریم به صورت رایگان در مناطق محروم توزیع خواهیم کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها