امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۲:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140897
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 106
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، داریوش پیرنیاکان عضو هیأت انتخاب گروه نوازی موسیقی کلاسیک ایرانی گفت: خوشحالم که گروه‌های شرکت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، داریوش پیرنیاکان عضو هیأت انتخاب گروه نوازی موسیقی کلاسیک ایرانی گفت: خوشحالم که گروه‌های شرکت کننده در بخش موسیقی ایرانی این دوره از جشنواره موسیقی فجر همه گروه‌های توانایی هستند و نوازنده‌ها و گروه‌های شهرستانی هم آنقدر خوب کار کرده‌اند که کارشان تفاوتی با تهرانی‌ها ندارد.

او افزود: در این دوره کار هیات انتخاب بسیار دشوار بود و گروه ها با فاصله 2 تا 3 نمره از یکدیگر قرار داشتند و ما مجبور بودیم بخاطر محدودیت‌ها از میان آنها دست به انتخاب بزنیم. در واقع می‌توانم بگویم همه گروه‌ها این توان را داشتند که به مرحله بعد وارد شوند، هر چند ما باید بر اساس امکانات جشنواره گروه‌های برتر را انتخاب می‌کردیم اما می‌توانم بگویم به آینده این گروه‌ها خیلی امیدوار هستم و همه واقعا در سطح خوبی قرار داشتند.

پیرنیاکان درباره نقاط ضعف و قوت گروه‌های شرکت کننده در جشنواره اظهار کرد: در بخش گروه نوازی‌ها اغلب گروه‌ها بسیار خوب بودند و تقریبا مشکل خاصی در این حوزه وجود نداشت، اما به نظر من گروه‌ها باید در انتخاب خواننده دقت بیشتری داشته باشند. عمده مشکل ما با گروه‌ها در همین بخش بود.

عضو هیأت انتخاب گروه نوازی موسیقی کلاسیک ایرانی سی‌امین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر ادامه داد: ما برای انتخاب باید همه گروه را در کنار هم ببینیم و جمع بندی کنیم. بناباین هر قدر موسیقی و اجرای یک گروه خوب باشد اما خواننده خوبی نداشته باشد، نمی‌توانیم از این نکته چشم پوشی کنیم.

وی تاکید کرد: این روزها خوانندگی برای ما تبدیل به یک معضل شده است. همه می‌خواهند خواننده شوند و خیلی زود هم به دنبال مطرح شدن هستند. خیلی زود آلبوم منتشر می‌کنند و روی صحنه می‌آیند. آنقدربه دنبال مطرح شدن هستند  که کمتر به فکر پختگی کارشان می افتند.

پیرنیاکان درباره کیفیت کار خواننده‌های جوان بیان کرد: خواننده‌ها همه مثل هم می‌خوانند و کارشان یکنواخت شده است. هیچ کس دنبال شیوه‌ای برای خودش نیست. این در حالی است که ممکن است اصلا این شیوه با صدای یک خواننده همخوانی نداشته باشد و باعث شود آثار خوبی خلق نکند.

هیات انتخاب گروه نوازی موسیقی کلاسیک ایرانی داریوش پیرنیاکان، مسعود شعاری، اردشیر کامکار، بهداد بابایی و مظفر شفیعی بازبینی آثار را برعهده دارند.

سی امین جشنواره بین المللی موسیقی فجر به دبیری دکتر حسن ریاحی24 بهمن تا یکم اسفندماه در تهران برگزار می شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها