امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۰:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140914
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 65
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - گروه سینما:امروزه رسانه بهترین امکان برای ابراز عقیده و مقابله با عقاید افراطی است  یک نگاه اجمالی نشان ...

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - گروه سینما:امروزه رسانه بهترین امکان برای ابراز عقیده و مقابله با عقاید افراطی است  یک نگاه اجمالی نشان می‌ دهد تاثیر رسانه در چه حد است با برنامه ریزی و اجرای درست رسانه‌ای می‌توان نگاه مخاطب را نشانه رفت نشانه‌ای که رسیدن به هدف را امکان‌پذیر می‌کند. غربی‌ها با سلاح رسانه به جان اسلام افتاده اند نه فقط موجودیت اسلام ، بلکه ریشه اسلام را هدف قراردادند ریشه‌ای که بر پایه همگرایی و برادری پایه‌گذاری شده است دینی که با هجرت و درکنار هم بودن آغاز شده امروزه روز از سوی بیگانگان، دین دشمنی و نفاق معرفی می‌شود. اما این سوال در ذهن هر مخاطب فهیمی شکل می گیرد چرا؟! پاسخ این سوال دارا بودن رسانه و فرآیند سال‌ها برنامه ریزی در کار رسانه‌ای است. با ساختن فیلم بی ارزشی مانند «300» به چه و یا باساختن فیلم «آرگو» چه ننگی را به جان خریدند اما باز هم از فعالیت رسانه ای خود که بسیار ضعیف است دست برنمی‌دارند.
امروز رسانه بردی دارد که امکانات دیگری چون کتاب، مقاله و...  ندارد، در روزگار تفرقه و دشمنی که اسلام عزیز را نشانه گرفته‌اند ما باید به کار رسانه‌ای بیشتر توجه کنیم. سینما رسانه‌ای است که در یک چشم برهم زدن دنیا را فرامی‌گیرد و بدون اینکه تلاشی کنیم فیلم از هر خانه‌ای سر در می‌آورد.

این روزها فیلم سینمایی «چند مترمکعب عشق» در سینماهای ایران اکران شده، فیلمی که بر ایجاد وحدت و برادری بیشتر تاکید دارد  و آمده است تا بگوید ما در کنار هم معنی پیدا می‌کنیم و مرزهای امروز جغرافیایی کار آنهایی‌ست که از برادری و دوستی ما رنج می‌برند آن‌ها که وحدت ما خانه خرابشان می‌کند . کمی فکر کنیم  بهتر به این امر پی می بریم که در دنیای امروزی که دشمنان اسلام هر کار ناشایست از قبیل ترور انتحار و انفجار، را به اسلام نسبت می‌دهند اما «چند مترمکعب عشق» هنرمندانه  از برادری حرف می‌زند، فیلم می‌ گوید یکدیگر را خودی بنامیم، نه غریبه و بیگانه اگر دقیق به فیلم نگاه کنیم شاهد سکانس مهمانی فیلم خواهیم بود کارگر افغانی (عظیم) برای بردن صابر کارگر ایرانی کارگاه به جشن می‌آید، صابر می‌گوید «حالا که فامیل‌های شما آمده اند نه دیگر مزاحم نمی‌شوم عظیم می گوید تو که از خودمانی بیا ، بیا بریم » تمام مسئله همین بوجود آمدن خودی و بیگانه است چیزی که رهبر کبیر انقلاب به  آن آگاه بود و ایران را مرکز جهان اسلام معرفی کرد تا دنیا به ایران نگاهی عمیق تر داشته باشد و خودی و بیگانه در میان مسلمان از بین برود.

داستان فیلم با قاب های زیبا و انتخاب درست زبان روایت، نمودی از  برادری و همگرایی است صابر (سعید سهیلی) در گروه کارگران ایرانی در کارگاه آهنگری درب و داغان آقای صباحی خوش اخلاق کار می‌کند. افغانی‌ها نیز در کنار ایرانی‌ها کار می‌کنند و تولید کننده لوازم ساختمانی هستند، صباحی اجازه می‌دهد افغان‌ها که بیشترشان از یک طایفه‌اند در همان محل در سرپناه‌هایی که به دست خود ساخته‌اند زندگی‌کنند. صابر، که صباحی بزرگش کرده است، در میان ایشان زندگی می‌کند و بیشتر مردان افغانی قبولش دارند و او را به جشن‌هایشان دعوت می‌کنند. همدلی و عشق در فیلم موج می زند.

حالا امروز در روز گاری که معرفی اسلام ناب محمدی که بزرگترین نشانه اش ، زندگی است.توسط صاحبان رسانه ، دین کشتار و قتل معرفی میشود وظیفه ما بیان زیبای رسانه ای است و توجه به رسانه های که در اختیار داریم رسانه هایی که برای ترویج اسلام ناب محمدی پایه گذاری شده اند.

غیرت دینی از نکاتی است که در اسلام روی آن توجه فراوانی شده است ، نشانه‌ای که در «چند مترمکعب عشق» بسیار هنرمندانه بیان شده است مرد غیرت مند پشتیبان اصلی خانواده است و مورد ستایش ، غیرتمندی هنر است هنری که غرب بخاطرش ما را مورد سوال قرار می‌دهد و در رسانه هایشان از آن به عنوان یک حربه و ضد حقوق بشر نام می برد و با ارایه جوایز به آثاری که غیرت را مزاحم جلوه می دهد  بزرگترین مسئله را در ذهن مخاطبانشان نسبت به اسلام بوجود می آورد.

 به نظر می رسد سینمای امروز ما بیشتر باید به مسایلی همچون برادری، شفقت، یکدلی میان مسلمانان از هر طایفه و قبیله  بپردازد و از رسانه مهمی چون سینما به بهترین نحو در اشاعه فرهنگ درست اسلامی استفاده کند. فیلم‌های امروز سینما بیش از آن‌که توجه به این مسئله مهم داشته باشند تنها معضلات را بازنمایی می کنند و چهره ای از فرد مسلمان به نمایش می گذارند که یا درگیر مشکلات فراوان است، یا عبوس است و یا غیرت را به گونه ای جلوه می دهد که برای افراد مزاحمت ایجاد می کند و در نهاید ضد آزادی انسان و ضد حقوق بشر است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار