امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۳:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140916
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس،از این هفته تعداد 450 سالن سینما در آمریکا و کانادا این فیلم را نمایش می‌دهند. به گفته تهیه کنندگان این درام ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس،از این هفته تعداد 450 سالن سینما در آمریکا و کانادا این فیلم را نمایش می‌دهند. به گفته تهیه کنندگان این درام اجتماعی پرتنش،تا بیست و سوم ماه ژانویه تعداد سینماهای نمایش دهنده آن تا نود سالن افزایش پیدا می‌کند.

چند روز قبل،این فیلم در 9 رشته اسکار نامزد دریافت جایزه شد.این مسئله تهیه کنندگان فیلم را به فکر افزایش تعداد سالن های نمایش دهتده آن انداخت.

«بیردمن» در حالی نامزد دریافت جوایز اسکار شده که هنوز روی پرده سینماها است و 14 هفته از اکران عمومی آن می‌گذرد. البته به دلیل غیرمتعارف بودن فیلم،تعداد سالن های نمایش دهنده آن از همان ابتدا اندک و محدود  و در حدود 200 سالن سینما بود.

«بیردمن» طی 14 هفته ای که از نمایش عمومی آن می گذرد حدود 27 میلیون دلار در آمریکای شمالی فروش کرده است.در خارج از آمریکا هم،فروش کلی فیلم حدود 8 میلیون دلار بوده است.

آلخاندرو گونزالس ایناریتو فیلم ساز مکزیکی تبار سینما کارگردان فیلم است و مایکل کیتن نقش اصلی آن را بازی کرده است.

قصه فیلم درباره یک بازیگر فراموش شده است،که  زمانی در فیلم های سینمایی در نقش ابرقهرمان ها ظاهر می‌شد. او با یک نمایش تئاتری در برادوی برمی گردد،تا هم به احیای کارنامه کاری اش بپردازد و هم زندگی خانوادگی اش را سر و سامانی بدهد.

این فیلم با هزینه ای 18 میلیون دلاری تهیه شده و هفته قبل،جایزه بهترین بازیگر مرد گلدن گلوب را برای بازیگر فراموش شده اش مایکل کیتن به ارمغان آورد.

این بازیگر در دهه هشتاد میلادی در نقش کاراکتر بتمن در دو فیلم ابرقهرمانانه «بتمن» تیم برتن بازی کرد.

منتقدان سینمایی می‌گویند داستان فیلم «بیردمن»،داستان زندگی خود مایکل کیتن است.

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها