امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140917
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ شبکه چهار سیما در سی‌و ششمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ شبکه چهار سیما در سی‌و ششمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، ویژه برنامه& zwnj;هایی چون: «ملا زمان رکاب، پرونده، تئاتر فجر،فیلم فجر، موسیقی فجر، کاریکاتور، آواز در باران و با چراغ و آینه» را روی آنتن می‌برد. این شبکه برنامه‌های روتین خود مثل «نغمه ها، طلوع، اردی بهشت، کتابنامه و کاغذ رنگی» را نیز با رویکرد پیروزی انقلاب اسلامی پخش می‌کند.

برنامه «ملا زمان رکاب» نقش روشنفکران حامی استبداد، نزدیکان و یاران رضاخان مثل: فروغی، داور، تیمور تاش و... را در هفت قسمت 30 دقیقه ای بررسی می کند. این افراد در به پادشاهی رسیدن رضا خان سهم قابل توجهی داشتند که با استفاده از تصاویر آرشیوی، مولفه قصه گویی و هنر گرافیک و موشن گرافیک معرفی می شوند.

برنامه 5 قسمتی «پرونده» برخی از برنامه های شبکه های معاند که تاریخ معاصر ایران را با رویکرد سیاسی مورد نظرشان مرور می کند را بررسی می کند. هر قسمت از این برنامه 30 دقیقه است.

برنامه های «فیلم فجر، تئاتر فجر و موسیقی فجر» هر کدام در 10 قسمت 30 دقیقه ای اختصاص دارد به اخبار جشنواره فجر در حوزه های تئاتر فجر و موسیقی فجر.

همچنین  برنامه ترکیبی «کاریکاتور» با هدف معرفی کاریکاتوریستهای برتر انقلاب اسلامی از جمله احمد عربانی، بهمن عبدی، مسعود شجاعی، حسین رحیم خانی و ... روی آنتن می رود. این برنامه نیز در 10 قسمت 30 دقیقه ای پخش می شود.

مجموعه نمایشی «آواز در باران» در 10 قسمت تصویرگر زندگی پر افت و خیز یک سرهنگ تبعیدی در دوران پهلوی است. این سریال را صدرالدین شجره کارگردانی کرده است و اکبر زنجان پور، بهزاد فراهانی، میکائیل شهرستانی، رسول نجفیان، سامیه لک، زهرا سعیدی و فرخ نعمتی در آن ایفای نقش می کنند.

مخاطبان شبکه علم و فرهنگ در دهه مبارک فجر با دیدن برنامه «با چراغ و آینه» پای گفتگو با استادان ادبیات می نشینند. در این برنامه نمونه هایی از نظم و نثر فارسی که مرتبط با مفاهیم انقلاب اسلامی است ارائه خواهد شد. دکتر دادبه و دکتر تمیم داری از جمله فرهیختگانی هستند که در این برنامه حضور خواهند داشت.

برنامه «نغمه‌ها» با دو تن از آهنگسازان و خواننده های سرودهای حماسی انقلاب اسلامی گفت‌وگو می‌کند. همچنین برنامه های صبحگاهی و نیمروزی«طلوع و اردی بهشت» به ترتیب با هدف به تصویر کشیدن دستاوردهای علمی، فناوری انقلاب و بررسی نقش زنان در انقلاب اسلامی روی آنتن می‌رود.

برنامه‌های «کتابنامه و کاغذ رنگی» نیز برای بررسی کتاب‌های برتر انقلاب اسلامی و تحلیل کتاب‌های برتر انقلاب تماشایی است.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها