امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۵:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14093
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۴۰
تعداد بازدید: 177
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه الیوم السابع، «محمد مرسی» گفت که ما با چالش‌های بزرگی مواجه هستیم و تولید ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه الیوم السابع، «محمد مرسی» گفت که ما با چالش‌های بزرگی مواجه هستیم و تولید اساس خیزش است و ما برای حفظ امنیت و دستگیری مخلان امنیت تلاش خواهیم کرد.

وی افزود که ما با چالش‌های بزرگ منطقه‌ای اعم از آبهای رود نیل، یهودی‌سازی قدس و مسئله سوریه مواجه هستیم که نیازمند همکاری همه است و باید مصر ثبات پیدا کند تا بتواند در مقابله با این چالش‌ها قدرتمند شود.

مرسی که در کنفرانس موسوم به «یاری سوریه» در قاهره سخن می‌گفت، اظهار داشت که همه این چالش‌ها  نیازمند ملت مصر برای تضمین ثبات ملت‌های عربی و بازگرداندن حقوق آنهاست و از همه گروه‌های سیاسی برای اتحاد درباره مسائل ملی که هیچ کس در مورد آن اختلافی ندارد از قبیل مسائل قدس، رود نیل و سوریه، دعوت می‌کنیم و تمایل داریم که معارضین نیز این ندای ما را پاسخ دهند.

وی تاکید کرد: من به کسانی که می‌گویند رئیس جمهور برای قبیله و عشیره خود سخنرانی می‌کند، می‌گویم که همه مصر و اهالی آن قبیله و عشیره من هستند و من از همه می‌خواهم که ندای مرا برای بررسی مسائل داخلی و منطقه‌ای پاسخ دهند.

پیش از این نیز مرسی در کنفرانس مربوط به بررسی قضیه سد النهضه، گروه‌های معارض را به آشتی ملی و گفت‌وگو دعوت کرد اما جبهه نجات ملی بزرگ‌ترین جریان معارض در مصر با رد دعوت وی تاکید کرد که دعوت مرسی به آشتی ملی دیرهنگام است و تنها راهکار برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها