امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۱۵:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140935
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۴
تعداد بازدید: 13
گروه فضای مجازی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; : چندی پیش روزنامه «وطن‌امروز» به دلیل انتخاب یک تیتر برای صفحه اصلی خود از سوی ...

گروه فضای مجازی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; : چندی پیش روزنامه «وطن‌امروز» به دلیل انتخاب یک تیتر برای صفحه اصلی خود از سوی هیات نظارت بر مطبوعات تذکر دریافت کرد و مقرر شد این موضوع در دادگاه بررسی شود.
تیتر مورد نظر «خبر مرگش» بود که درباره بیماری شدید ملک عبدالله پادشاه 91 ساله عربستان سعودی در کنار عکس بزرگی از او در صفحه نخست این روزنامه منتشر شد.

 

در متن تذکر هیات نظارت بر مطبوعات آمده است: «تذکر به روزنامه وطن امروز بابت تیتر اولی که در تخریب رابطه با همسایگان و در مغایرت با مصوبات شورای عالی امنیت ملّی است».

اما چند روز پس از حرف و حدیث‌ها درباره تیتر روزنامه وطن امروز، روزنامه خبر ورزشی منتسب به حسین انتظامی معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد نیز طی هفته جاری با تیتر و تصویری جنجالی به استقبال مسابقه فوتبال ایران و امارات در جام ملت‌های آسیا رفت.

روزنامه خبر ورزشی ضمن درج یک کاریکاتور که در آن نه یک مقام مسئول در کشور امارات، بلکه خود آن کشور زیر پای فوتبالیست‌ ایرانی به نمایش گذاشته شده است،‌ این تیتر را برای صفحه نخست روزنامه خود انتخاب کرد: «لِهِش کُن»

 

 

انتخاب تیتر و کاریکاتور فوق برای روزنامه منتسب به حسین انتظامی، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موجب شد طی یکی ـ دو روز گذشته برخی رسانه‌های کشور و بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی ضمن درخواست رعایت «اعتدال» در برخورد با رسانه‌ها از سوی هیات نظارت بر مطبوعات، انتقاداتی را نسبت به سیاست یک بام و دوهوای معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد مطرح کنند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار