امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140948
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۴
تعداد بازدید: 15
فرامرز توفیقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به اینکه شب گذشته شورای مشورت سه‌جانبه ملی ...

فرامرز توفیقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به اینکه شب گذشته شورای مشورت سه‌جانبه ملی پیشنهاداتی را بررسی و درباره 3 موضوع نیروی کار، دستمزد و مواد اولیه بحث و تبادل نظر کردند، گفت: در این شورا هیچ تصمیمی گرفته نمی‌شود و تنها به صورت تئوری موارد بررسی شده و به شورای عالی کار و اشتغال پیشنهاد می‌شود.

وی افزود: در نشست شب گذشته برای عملیاتی شدن نحوه تعیین حداقل دستمزد و ایجاد بهره‌وری در تولید مباحثی در نظر گرفته شد که در شورای عالی کار مطرح شود، در این جلسه نماینده دولت برای جلوگیری از ایجاد انتظارات تورمی پیشنهاد داد که اقدام جدیدی انجام شود.

توفیقی با اشاره به جزئیات این پیشنهاد مهم که منجر به عدم ایجاد انتظارات تورمی در ماه پایانی سال می‌شود، گفت: پیشنهاد شد نرخ پایه سنوات از 500 به 1000 تومان، بن کارگری از 80 هزار تومان به 160 هزار تومان و حق مسکن از 20 به 40 هزار تومان افزایش یابد که در جلسه شورای عالی کار مطرح خواهد شد.

وی گفت: زمان تعیین حداقل دستمزد معمولا به ماه‌های پایانی سال و خریدهای شب عید برخورد می‌کند که پیشنهاد مطرح شده، اعلام حداقل دستمزد در دی و یا بهمن ماه است.

مشاور مجمع عالی نمایندگان کارگری با تأکید بر اینکه حقوق کارمندان یک بار در دی ماه اعلام می‌شود، گفت: اگر دستمزد کارگران در زمانی مناسب توسط شورای عالی کار اعلام شود، انتظارات تورمی هم ایجاد نخواهد شد.

توفیقی با اشاره به اینکه امیدواریم در فضایی کاملا بر مبنای تفاهم حداقل دستمزد کارگران تعیین شود، گفت: در نشست شورای مشورت سه‌جانبه ملی 3 موضوع بهره‌وری، نیروی کار، مواد اولیه و دستمزد مورد بحث و تبادل نظر اعضا بود تا در نهایت تصمیمات پیش روی شورای عالی کار به نفع جامعه، صنعت و کارگران باشد.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها