امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140961
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۴
تعداد بازدید: 12
به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در بدو ورود به استانبول در جمع خبرنگاران درباره ...

به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در بدو ورود به استانبول در جمع خبرنگاران درباره برگزاری دهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی اظهار داشت: این کنفرانس برنامه‌های روتینی دارد و هر سال مجمع آن برای ساماندهی کار در درون پارلمان‌های کشورهای اسلامی،‌ موضوعات مهم جهان اسلام و آینده آن تشکیل می‌شود.

وی افزود: در این کنفرانس به چالش‌های مهم عالم اسلام توجه و راهکارهای دستیابی به صلح و امنیت پایدار بررسی می‌شود.

* بسیاری از چالش‌های پیش‌روی عالم اسلام وارداتی است

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بسیاری از چالش‌های پیش‌ روی عالم اسلام وارداتی بوده و برخی از آنها به دلیل تحریک‌ها از سوی بیگانگان ایجاد می‌شود.

لاریجانی تصریح کرد: چالش‌های عمومی جهان اسلام شامل کارهای تروریستی و همچنین تحریک عواطف مسلمانان بوده و روسای مجالس کشورهای اسلامی در صورت همفکری می‌توانند در تصمیم‌گیری کشورهای اسلامی تأثیرگذار باشند.

لاریجانی گفت: اینگونه اجلاس‌ها که نمایندگان مردم در آن حضور می‌یابند برآیندی است از افکار عمومی کشورهای اسلامی و می‌تواند محل مناسبی برای انجام گفت‌وگوهایی که به سرنوشت کل مسلمانان ارتباط دارد‌، باشد.

وی ادامه داد: مسئله تروریسم و اختلاف بین فرقه‌های مختلف اسلامی در حال حاضر تا اندازه‌ای شدت گرفته و علی القاعده، دسیسه‌های بیرونی در آن نقش موثر دارند، بنابراین همفکری بین کشورهای اسلامی و پیگیری ریشه‌های مشکلات و اتخاذ تدابیر و راهکارهایی برای رفع آنها از مهم‌ترین موضوعاتی بوده که در این کنفرانس مورد توجه قرار خواهد گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در حاشیه این اجلاس فرصت مناسبی برای انجام مذاکرات و ارتقای همکاری‌های دو جانبه بین کشورهای اسلامی فراهم خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها