امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۴:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140968
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۴
تعداد بازدید: 88
عبدالمالک سروزیر دولت ایالتی بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در اسلام‌آباد اظهار داشت: روابط پاکستان با ...

عبدالمالک سروزیر دولت ایالتی بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در اسلام‌آباد اظهار داشت: روابط پاکستان با ایران دوستانه است و دو کشور اهمیت زیادی برای روابط دوجانبه قائل هستند.

وی افزود: دولت بلوچستان برای مبارزه با تروریسم تدابیر ویژه‌ای اتخاذ کرده و در این زمینه با ایران همکاری می‌کند.

عبد‌المالک عنوان کرد: دولت ایالتی بلوچستان نسبت به عملیات‌های تروریستی در مرز ایران بی‌تفاوت نیست و این موضوع برای ما نیز نگران‌کننده است.

سر وزیر بلوچستان بیان کرد: پاکستان و ایران مرزهای طولانی با یکدیگر دارند همین امر کنترل مرزها را دشوار می‌کند و معلوم نمی شود تروریست‌ها چه زمان و چطور در دو طرف مرز جابه‌جا می‌شوند.

وی با مثبت ارزیابی کردن مذاکره با فرماندهان نیروهای مرزی ایران عنوان کرد: این کشور حاضر به هر نوع همکاری برای مبارزه با تروریسم می‌باشد.

عبدالمالک تصریح کرد: روابط سیاسی، تجاری و اجتماعی پاکستان با ایران به اندازه‌ای عمیق است که فشارهای بین‌المللی و اقدامات تروریستی نمی‌‌تواند بر روابط دوستانه دو کشور تأثیر‌گذار باشد.

سروزیر بلوچستان گفت: سیاست پاکستان این است که اجازه ندهد از خاک این کشور علیه سایر کشورها استفاده شود و سایر کشورها از خاک خود علیه پاکستان استفاده کنند.

وی افزود: پاکستان جنگ سرنوشت‌ساز با تروریست‌ها را آغاز کرده و دامنه این جنگ به بلوچستان هم گسترش می‌یابد که سرانجام با پاکسازی این ایالت سوتفاهم کشورهای همسایه درباره جدی نبودن اسلام‌آباد در زمینه مبارزه با تروریسم برطرف می‌شود.

به گفته عبد‌المالک، شواهد نشان می‌دهد قدرت‌های خارجی از گسترش تروریسم و شورش‌های جدایی‌طلبانه شبه‌نظامیان بلوچ پشتیبانی می‌کنند.

مالک گفت: کشف انواع سلاح‌های خارجی و نوع آموزشهای تروریستی شبه‌نظامیان به خوبی دست داشتن قدرت‌های خارجی در ایجاد نا‌امنی و تلاش برای بی‌اعتمادی بین ایران و پاکستان را نشان می‌دهد.

سروزیر بلوچستان اظهار داشت: بعد از تلاش‌های بسیار توانستیم امنیت مسیرهای تردد زائرین در بلوچستان را برقرار کنیم.

عبد‌المالک عنوان کرد: عوامل حمله به اتوبوس زائران شیعه در منطقه مستونگ و تفتان کشته یا دستگیر شده‌اند که پس از آن امنیت نسبی در مسیر عبور زائرین به ایران برقرار شده است.

وی افزود: بعد از دستگیری عاملان ترور شیعیان هزاره در بلوچستان امیدواریم ریشه اصلی تروریسم در بلوچستان را نابود کنیم.

سروزیر بلوچستان پاکستان عنوان کرد: تأمین امنیت زائران شیعه که به ایران سفر می‌کنند به عهده دولت ایالتی است و با وجود پاکسازی مسیرهای تردد زائرین نیروهای امنیتی تا مرز مشترک زوار را همراهی می‌کنند.

عبد‌المالک تأکید کرد: گروه‌های شبه‌نظامی بلوچستان دشمن مشترک ایران و پاکستان هستند بنابراین تبادل اطلاعات و همکاری برای ریشه‌کن کردن آنها ادامه خواهد یافت.

وی افزود: اسلام‌آباد و تهران ثابت خواهند کرد تروریسم و معادلات بین المللی نمی‌تواند روی روابط پایدار دو کشور تأثیر‌گذار باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار