امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۰:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140969
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۴
تعداد بازدید: 188
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تجمع جمع کثیری از دانش‌آموزان عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تجمع جمع کثیری از دانش‌آموزان عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌ آموزان از شهر تهران و شهرهای تابعه در طی هتک حرمت نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» نسبت به «پیامبر بزرگ اسلام (ص)» امروز مقابل سفارت فرانسه در تهران برگزار شد.

در این تجمع دانش‌آموزان با حمل دست‌نوشته‌ها و شعارهایی با مضامین «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر فرانسه»، «لا إله إلا الله» «فرانسه خجالت خجالت» مراتب اعتراض خود را نسبت به بی‌حرمتی این نشریه فرانسوی به مقام شامخ پیامبر اسلام(ص) ابراز داشتند.

در این مراسم تعدادی از دانش‌آموزان حاضر در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش فارس، به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص این اقدام وقیحانه نشریه فرانسوی پرداختند.

محمد مهدی ایزدی، هدف از آمدن در این تجمع را نشان دادن وجهه مسلمانی خود دانست.

وی ادامه داد: نشریه فرانسوی با این عمل خود قصد عقده‌گشایی داشت و باید با اعتراضات خود به ‌آنها نشان دهیم که مقابل اقدامات آنها بیکار ننشسته‌ایم.

محمدجواد درخشی‌پور، نیز یادآور شد: هر کشوری دارای اعتقاداتی است و ما نیز مسلمان و شیعه هستیم و به دلیل انتشار کاریکاتور توهین‌آمیز به ساحت پیامبر(ص)‌ به اینجا آمده‌ایم تا اعتراض خود را به دولت فرانسه اعلام کنیم.

وی اضافه کرد: باید بدانیم این اولین و آخرین هتک حرمت به پیامبر (ص) و امامان ما نیست و این در طول زمان و بارها ثابت شده است چرا که آنها از پیشرفت اسلام می‌ترسند.

آرمین طهماسبی، نیز با بیان اینکه هدف از تجمع در اینجا این است که اعلام کنیم نمی‌توانند جلوی گسترش دین اسلام را بگیرند، گفت: این به خاطر آن است که هر کشوری دارای هویتی است و آن هویت برای آن کشور دارای ارزش است.

وی تصریح کرد: ملت‌ها سعی در حفظ هویت خود دارند و دولت فرانسه به مسلمانان نشان داد که قصد تضعیف دین اسلام را دارد.

طهماسبی اضافه کرد: البته این توطئه کشورهای آمریکا و اسرائیل نیز بوده است چرا که فرانسه به تنهایی نیز نمی‌تواند مقابل ایران ایستادگی کند.

علی زواره‌ای، نیز با بیان اینکه فرانسوی‌ها به مقدسات مسلمانان و پیامبر بزرگمان توهین کردند، گفت: آنها قصد داشتند با هدف قرار دادن مقدسات این کشور نظم و انسجام داخلی را به هم بزنند اما با حضور مردم و اتحاد آنها این موضوع برعکس شد.

علیرضا نقدی، بیان داشت: امروز آمده‌ایم تا اعتراض خود را نسبت به توهین به ساحت پیامبر اسلام(ص) اعلام کرده و از شأن و بزرگی ایشان دفاع کنیم.

وی ادامه داد: به کشورهای دیگر می‌فهمانیم که چقدر پیامبر بزرگمان بلندمرتبه است و هدف فرانسوی‌ها از این اقدام ایجاد آشوب و اختلافات داخلی بین مسلمانان است و اقدامات فرانسوی‌ها با گروه داعش یکسان است چرا که گروه داعش نیز متشکل از فرانسه، آمریکا، انگلیس و اسرائیل است و اینها همه قصد تضعیف پیامبر اسلام (ص)را دارند.

به گزارش فارس،حامد علامتی، دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی‌ دانش‌آموزان  سراسر کشور در این تجمع اعتراض‌آمیز در سخنانی اظهار داشت: تردیدی نیست نام زیبا و شخصیت بزرگ پیامبر اسلام(ص) امروز بیش از همه در عمق دل‌ها نفوذ کرده است و جهان امروز تشنه اخلاق است و آن را در سرچشمه‌ای به نام محمد(ص) جستجو کند.

وی ادامه داد: دانش‌آموزان حاضر به نمایندگی از دانش‌آموزان ایران اسلامی همصدا با ملت ایران و مسلمانان آزادی‌خواه جهان ضمن محکومیت سناریوی پاریس و توهین نشریه فرانسوی که تحت تأثیر حمایت بی‌دریغ دولت فرانسه است، این اقدام را به شدت محکوم می‌کند.

*اقدامات موهن، تقلای ذلیلانه در برابر موج عظیم اسلام خواهی است

علامتی افزود: دانش‌آموزان بدانند اقدامات موهن و همه اقدامات اسلام‌ هراسانه چیزی جز تقلای ذلیلانه در برابر موج عظیم اسلام خواهی مقابل افول تمدن غرب نیست.

وی اضافه کرد: چه کسی است که نداند دعوت از نتانیاهوی کودک‌کُش در صف تظاهرات ضد صهیونیستی و چاپ مجدد کاریکاتور توهین‌آمیز نشریه فرانسوی توصیه آمریکا بوده و سناریوی از پیش تعیین شده است.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان یادآور شد: هر اقدام تروریستی و توهین‌آمیز محکوم است و این اقدام در فرانسه که مهد دموکراسی غرب است، لکه ننگی برای تمدن غرب است؛ تمدنی که صدای شکستن استخوان‌های آن را می‌شنویم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها