امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140973
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۴
تعداد بازدید: 49
هوشنگ فلاحتیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پاسخ به این سئوال که امروز کمیسیون انرژی مجلس تصویب کرد که ...

هوشنگ فلاحتیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پاسخ به این سئوال که امروز کمیسیون انرژی مجلس تصویب کرد که افزایش قیمت آب و برق در سال 94 تنها برای پله‌های بالای مصرف اتفاق بیفتد، گفت: این موضوع احتمالا در کمیسیون تلفیق به تصویب رسیده است، چون این مطالب از سوی کمیسیون انرژی جمع‌آوری و سپس به کمیسیون تلفیق می‌رود، بنابراین اگر این مصوبه از سوی کمیسیون تلفیق باشد، باید در مورد آن اظهارنظر کرد.

وی ادامه داد: با این محتوایی که اعلام شده معنی آن این است که اگر بنا باشد، تعرفه‌ها اصلاح شود، فقط این مشمول افرادی است که خارج از الگوی مصرف حرکت می‌کنند.

فلاحتیان گفت: این مصوبه در جهت مدیریت مصرف و رعایت الگوی مصرف قطعاً می‌تواند تأثیر مثبتی داشته باشد، اگرچه رافع مشکلات اقتصادی صنعت برق نمی‌تواند باشد.

وی افزود: اما در جهت اینکه بتوانیم بار شبکه برق را مدیریت کنیم و انرژی به صورت بهینه‌تر مصرف شود و اگر مشترکی بیش از الگوی مصرف حرکت کرد، طبیعتاً باید هزینه‌های آن را پرداخت کند که این خود یک گام مثبت تلقی می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کمیسیون تلفیق مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه 94 مصوبه‌ای را در راستای حذف یا کاهش یارانه آب و برق و بنزین پر‌مصرف‌ها تصویب کرد.

بر اساس این مصوبه افزایش قیمت آب و برق خانگی صرفا برای پله‌های بالای الگوی مصرف اعمال خواهد شد.

در عین حال اگر دولت قصد داشته باشد قیمت بنزین را افزایش دهد، افزایش قیمت بنزین نیز تنها برای بنزین آزاد غیر سهمیه‌ای اعمال خواهد شد و قیمت بنزین سهمیه‌ای تغییر نخواهد کرد.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها