امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۶:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140990
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۵۵
تعداد بازدید: 105
میکائیل دیانی دبیر اتحادیه انجمن‌‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;

میکائیل دیانی دبیر اتحادیه انجمن‌‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به تجمع گسترده و پرشور مردم و دانشجویان در مقابل سفارت فرانسه، گفت: حضور گسترده مردمی که روز گذشته در مقابل سفارت فرانسه جمع شده‌بوند تا انزجار خود را به دشمنان اسلام نشان دهند، برای ما که برگزار کنندگان مراسم بودیم،  خارج از وصف بود.

دیانی افزود: با توجه به اینکه اطلاع‌رسانی زیادی برای شرکت در این تجمع نشده بود و حتی مجوز این تجمع هم یک روز قبل از برگزاری صادر شد، ولی تعداد زیادی از مردم در آن شرکت کردند. واقعا ما تصور نمی‌کردیم چنین جمعیتی با چنین حجم گسترده‌ای در خیابان نوفل لوشاتو، حافظ و خیابان‌های اطراف سفارت فرانسه تجمع کنند و پیام اعتراضی خود را فریاد بزنند.

دبیر اتحادیه انجمن‌‌های اسلامی دانشجویان مستقل در ادامه به شعارهایی که در این تجمع توسط مردم داده شد اشاره کرد و گفت: مسئولان دولت باید به شعارهایی که مردم در این تجمع اعتراضی فریاد زدند، توجه کنند.

دیانی در ادامه با اشاره به پیاده‌روی ظریف با وزیر خارجه آمریکا افزود: وزیر خارجه ما احساس می‌کند که عده‌ای می‌خواهند از این موضوع استفاده سیاسی کنند. در حالیکه کسانی که روز گذشته به رفتار نادرست ظریف انتقاد کردند، مردم و دانشجویانی بودند که  از لحاظ سیاسی و جناحی بی‌طرف هستند و شاید خیلی از آنها در انتخابات ریاست جمهوری گذشته به آقای روحانی رأی دادند ولی نسبت توهین به مقدسات و ارزش‌های انقلاب و نظام حساس هستند.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه امیدواریم وزیر خارجه کشورمان پیام تجمع مردم در مقابل سفارت فرانسه را دریافت کند، تصریح کرد: مسلما مردم انقلابی و دین‌دار کشور ما به خاطر اقدامات اخیرا آقای ظریف، ناراحت هستند و وزیر خارجه کشورمان باید به خاطر این موضوع از مردم عذرخواهی کند.

وی در ادامه عدم واکنش محکم وزارت خارجه به اقدام نشریه فرانسوی «شارلی‌ابدو» را یکی دیگر از دلایل ناراحتی مردم از دولت دانست و خاطرنشان کرد: وزیر امور خارجه باید برخورد شایسته و قاطعی با این اقدام توهین‌آمیز داشته باشد برخوردی که در شأن نظام باشد و از دولت فرانسه بخواهد از مسلمانان جهان عذرخواهی کند.

وی در ادامه از عدم پوشش رسانه‌ای اصلاح‌طلبان از تجمع روز گذشته انتقاد کرد و افزود: این نشریات با این کار همراهی خود را از اقدامات اخیری که در فرانسه انجام شد، نشان می‌دهند. رسانه‌هایی که تجمع گسترده مردم در مقابل سفارت فرانسه را سانسور کردند، نشان‌دهنده این آنها درک درستی از فضای دینی و مذهبی مردم ایران ندارند و  این رفتار غلط باعث بی‌اعتنایی و بی‌اعتمادی مردم به این رسانه‌ها می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها