امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۱:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140991
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۵۵
تعداد بازدید: 191
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه انگلیسی «دیلی‌تلگراف» طی مقاله‌ای به گزارش سالانه ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه انگلیسی «دیلی‌تلگراف» طی مقاله‌ای به گزارش سالانه « باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا به کنگره اشاره کرد که قرار است 20:30 به وقت واشنگتن روز سه‌شنبه صورت گیرد اشاره کرد و نوشت

طبق این گزارش، احتمالاً جمهوری‌خواهان درخواست اوباما برای به تعویق انداختن تصویب لایحه تحریم‌های جدید علیه ایران را نادیده خواهند گرفت.

«باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه (26/10) در نشست خبری مشترک با نخست‌وزیر انگلیس در واشنگتن، با بیان این ادعا که تحریم‌ها عامل آمدن ایران به پای میز مذاکره بوده است تصمیم فعلی کنگره برای معرفی طرح‌های تحریمی جدید علیه ایران را اقدامی مخرب و تضعیف‌کننده مذاکرات هسته‌ای جاری توصیف و آن را تهدید به وتو کرد.

دیلی‌تلگراف ادامه داد، اوباما برای اولین بار در دوران ریاست‌جمهوری خود با کنگره‌ای روبرو است که هر دو مجلس نمایندگان و سنا آن تحت سلطه جمهوری‌خواهان است.

یکی از بحث‌های محوری اوباما در گزارش سالانه خود به کنگره مسئله تحریم‌های ایران است که جمهوری‌خواهان به دنبال آن هستند که بدون توجه به هشدارهایش، لایحه ضدایرانی تحریم‌ها را در سنا به رأی گذارند.

صدای آمریکا نیز گزارش کرد که رئیس جمهوری آمریکا، روز سه‌شنبه سخنرانی سالانه خود را درباره وضعیت کشور در اجتماع مشترک دو حزبی در کنگره آمریکا ایراد خواهد کرد و این نخستین باری است که باراک اوباما زمانی سخنرانی سالانه خود را ایراد می‌کند، که رهبری هر دو بخش کنگره در دست جمهوریخواهان است.

طبق این گزارش، اوباما هفته گذشته هنگام دیدار با رهبران کنگره در کاخ سفید، وجود اختلافات با کنگره را تأیید کرد و کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند اوباما روز سه‌شنبه در سخنرانی وضعیت کشور، لحن قاطعانه تری خواهد داشت.

سناتورهای سنای آمریکا، که از ابتدای سال جدید میلادی رسما کار خود را با اکثریت جمهوری‌خواه آغاز کرده، در حال حاضر دو طرح ضدایرانی را در نوبت معرفی دارند. طرح اول را «مارک کرک» و «رابرت منندز» در نظر دارند که خواهان تصویب تحریم‌های مشروط علیه ایران است. طرح دوم هم متعلق به «باب کورکر» و «لیندسی گراهام» است که خواهان تصویب هرگونه توافق با ایران، پیش از اجرایی شدن آن، در کنگره است.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها