امروز : شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 5
۰۹:۳۶
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1410
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۲۹
تعداد بازدید: 165
«امین ‌حطیط» سرتیپ بازنشسته لبنان و کارشناس مسائل راهبردی منطقه در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس گفت: طی ...

«امین ‌حطیط» سرتیپ بازنشسته لبنان و کارشناس مسائل راهبردی منطقه در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس گفت: طی 2 هفته گذشته نیروهای ارتش سوریه حملاتی علیه تروریست‌ها داشتند.

وی افزود: موفقیت‌های نیروهای دولتی سوریه فراتر از انتظار بود و تعدادی از گروه‌های تروریستی در دمشق، حمص و حومه این شهر متلاشی شدند.

این کارشناس مسائل منطقه ابراز داشت که گروه‌های مسلح پس از این شکست‌ها، درگیری‌های جدیدی را آغاز کردند تا حمایت‌ قدرت‌های بین‌المللی را جذب کنند و پرونده سوریه را با وارد کردن لبنان به بحران دوباره در شورای امنیت مطرح کنند.

وی با اشاره به اینکه تروریست‌ها روستاهای شیعه نشین در مرز سوریه و بخشی از خاک لبنان را هدف حملات خود قرار می‌دهند، تاکید کرد که افراد مسلح با آتش انتقام و کینه خاک لبنان را هدف قرار می‌‌دهند.

امین ‌حطیط با رد ادعاهای مطرح شده توسط رسانه‌هایی که از تروریست‌ها حمایت می‌کنند، افزود: حزب‌الله به عنوان یک سازمان در جنگ سوریه دخالت ندارد.

وی با بیان اینکه "دفاع اهالی روستاهای شیعه نشین در مرز سوریه با لبنان ارتباطی به حزب الله ندارد"، تاکید کرد که این روستاها به طور دائم از طرف نیروهای تکفیری مورد حمله قرار می‌گیرد.

این ژنرال بازنشسته ارتش لبنان در ادامه گفت: کسی که از سرایت بحران سوریه به لبنان سود می‌برد، گروه‌های مسلح هستند چون آنها می‌خواهند با برهم زدن فضای لبنان نیروهای جنگی جدیدی خارجی بیشتری به جنگ سوریه وارد کنند.

وی با اشاره به ماهیت آشوب طلب گروه تروریستی القاعده ابراز داشت: القاعده همیشه در شرایط آشوب اقدام می‌کند و آنها به دنبال کشاندن بحران به لبنان هستند تا نیروهایشان راحت به سوریه وارد شوند.

امین حطیط تاکید کرد که اهداف و برنامه‌های مجرمانه‌ای که گروه‌های مسلح در سوریه مدنظر داشتند، شکست خورد و دولت سوریه به طور مستمر در حال پیش‌روی در مقابل تروریست‌ها است تا امنیت خود را تثبیت کند.

وی با بیان اینکه دستور بشار اسد رئیس جمهور سوریه در عفو عمومی نشان موقعیت بالاتر دمشق در مقابل تروریست‌هاست ابراز داشت که این مسئله نشانه پیروزی است.

این کارشناس مسائل راهبری اظهار داشت که طرفی که قدرت دارد می‌تواند عفو کند بدون اینکه وحشتی از تروریست‌ها داشته باشد.

وی در پایان گفت: تروریست‌ها در سوریه در مراحل آخر هستند و سوری‌ها بر آنها پیروز می‌شوند ولی ما باید بین پیروزی‌های استراتژیک و کامل شدن امنیت در سوریه تفاوت قائل شویم.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها