امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۱۶:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14101
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۴۰
تعداد بازدید: 129
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، فوزی رباعین، رئیس حزب عهد 54 الجزایر از ارتش این کشور خواست نسبت به جریان های سیاسی مختلف ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، فوزی رباعین، رئیس حزب عهد 54 الجزایر از ارتش این کشور خواست نسبت به جریان های سیاسی مختلف در الجزایر بی طرف باشد.

رباعین طی نطقی در نشست رهبران حزب عهد 54 در شهر قستنطینه در شرق الجزایر گفت: ارتش باید برای همه الجزایری ها باشد بدون اینکه طرفی را بر طرف دیگر ترجیح بدهد، و دیده شدن نخست وزیر با رئیس ستاد ارتش در محلی در پاریس که بوتفلیقه دوره نقاهت خود را در آنجا سپری می‌کند اقدامی غیرقانونی و بی احترامی به نهادهای دولتی است.

وی افزود: نخست وزیر باید به همراه رئیس پارلمان و مجلس امت نه به همراه رئیس ستاد ارتش به دیدار بوتفلیقه می رفت.

رئیس حزب 54 تاکید کرد: رئیس جمهور به دلیل بیماری و وضعیت جسمانی خود نمی تواند به مسئولیت خود در اداره امور کشور رسیدگی کند و این در حالی است که در قانون اساسی الجزایر اختیارات گسترده به رئیس جمهور داده شده است در حالی که نخست وزیر حق ریاست کابینه یا امضای قوانین مالی و لایحه بودجه  و احکام و فرامین ریاستی را ندارد.

سیاستمداران الجزایری خواستار برکناری بوتفلیقه بیمار از قدرت بر اساس قانون اساسی این کشور و در پی آن تعیین تاریخ زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سال جاری هستند.

انتخابات ریاست جمهوری الجزایر در سال 2014 برگزار می‌شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها