امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141022
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرنگار دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ارتشبد سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه صبح امروز در دیدار با حسین دهقان، وزیر دفاع جمهوری ...

به گزارش خبرنگار دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ارتشبد سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه صبح امروز در دیدار با حسین دهقان، وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران بر گسترش روابط همه‌جانبه و بلند مدت میان دو کشور تأکید کرد.

وی با قدردانی و استقبال از رویکرد ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران در توسعه روابط با روسیه گسترش و تعمیق روابط دفاعی و فنی با ایران را فاکتور بسیار مهمی در تأمین امنیت و ثبات منطقه‌ای و جهانی دانست.

وزیر دفاع روسیه با بیان اینکه ما دارای چالش و تهدیدهای مشترکی هستیم تصریح کرد: ایران و روسیه می‌توانند با همکاری و مساعدت دو طرف با این چالش‌ها و تهدید‌ها مقابله کنند.

ارتشبد سرگئی شویگو در ادامه افزودک ما ارزش زیادی برای اقدامات جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر قائل هستیم و خواستار همکاری مشترک در این زمینه باشیم.

وزیر دفاع روسیه با اشاره به اهمیت موافقتنامه‌ای که در این سفر به امضاء می‌رسد، اظهارامیدواری کرد: با امضای این توافقنامه همکاری‌های دفاعی، نظامی ایران و روسیه بیش از پیش ارتقاء و گسترش یابد.

وی با تجلیل از نقش امنیتی جمهوری اسلامی ایران، گفت: ایران یک کشور کلیدی در تأمین امنیت منطقه است و اگر کسی این حقیقت را درک نکند گمراه خواهد شد.

ارتشبد سرگئی شویگو با اشاره به رویکرد سازنده جمهوری اسلامی ایران در اثبات صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای خود گفت: روسیه از این رویکرد سازنده حمایت کرده و می‌کند.

طرفین در این دیدار با توجه به اراده دو کشور در ارتقای روابط دفاعی برای حل و فصل مشکل S300 توافق کردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها