امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۷:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141025
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش خبرنگار دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ارتشبد سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه در نشست خبری مشترک با وزیر دفاع ایران که صبح امروز ...

به گزارش خبرنگار دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ارتشبد سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه در نشست خبری مشترک با وزیر دفاع ایران که صبح امروز برگزار شد اظهار داشت: با خرسندی دعوت جناب آقای سردار دهقان جهت سفر به تهران را پذیرفتم و در این سفر مذاکرات سازنده و مفیدی داشتیم.

وی افزود: در این مذاکرات در خصوص توسعه روابط سازنده گفت‌وگو و تبادل‌نظر کردیم و می‌دانیم همکاری ایران و روسیه یکی از عوامل و فاکتور‌های تامین امنیت و ثبات جهانی و منطقه‌ای است.

وزیر دفاع روسیه تاکید کرد: در سال‌های اخیر شاهد همکاری سازمان‌های نظامی این دو کشور بودیم که امروز نتیجه آن این تفاهمنامه بود که در راستای توسعه روابط امضا شد.

وی ادامه داد: در این مذاکرات در خصوص امنیت منطقه، خاورمیانه و افغانستان تبادل‌نظر کردیم که دیدگاه‌ها یا هم نزدیک یا مشابه بود.

وزیر دفاع روسیه گفت: ما همچنین بر اهمیت هماهنگی در راستای مبارزه با تروریسم بین‌المللی و قاچاق مواد مخدر تبادل‌نظر کردیم و با توجه به شرایط منطقه بر اهمیت همکاری تاکید کردیم.

وزیر دفاع روسیه اظهار داشت: در این مذاکرات تصمیم گرفته شد جنبه عملی همکاری‌های نظامی دو کشور افزایش یابد و در این راستا به اقدامات مورد‌علاقه طرفین در خصوص تبادل هیأت‌ها و انجام مذاکرات ستادی و آموزش ناظرین و نیروهای مسلح و نیروهای ویژه مبارزه با تروریسم تاکید شد. همچنین پیشنهاد طرف روسی برای عملیات مین‌زدایی مورد بررسی قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در این مذاکرات همچنین بر بازدید کشتی‌های طرفین از بنادر هم تاکید کردیم و همچنین بنده پیشنهاد دادم و از سردار دهقان دعوت کردم در چهارمین کنفرانس امنیت بین‌الملل مسکو در سال 2015 شرکت کند.

وزیر دفاع روسیه در پایان گفت: ما امیدواریم در طول ادامه مذاکرات و همکاری‌ها در زمان ریاست روسیه بر سازمان همکاری‌های شانگهای شاهد توسعه همکاری‌های همه‌جانبه و نظامی با ایران باشیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها