امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۴:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141029
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار حوزه دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پس از ...

به گزارش خبرنگار حوزه دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پس از دیدار با ژنرال «سالم‌بن مسلم‌قطن »رئیس دانشکده دفاع ملی عمان در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت دریا در منافع راهبردی کشور و به ویژه تاکید مقام معظم رهبری در این موضوع گفت: چگونگی بهره‌برداری از منافع نیاز به امنیت مستمر دارد.

وی با اشاره به فعالیت مستمر جمهوری اسلامی ایران در تنگه هرمز و مدار 10 درجه اظهار داشت: امروز جمهوری اسلامی ایران امنیت را در خطوط تجاری برقرار کرده است.

سیاری با یادآوری منافع مشترک و تسلط ایران و عمان بر تنگه هرمز گفت: می‌توانیم در برقراری امنیت مستمر و دائمی به یکدیگر کمک کنیم.

وی افزود: همانگونه که در رزمایش‌ها پیام صلح و دوستی به کشورهای همسایه می‌دهیم در بحث امنیت و امداد و نجات دریایی با کشور عمان همکاری بسیار نزدیکی داریم چرا که مسئولیت حفظ امنیت تنگه هرمز و دریای عمان برعهده این دو کشور است.

وی با اشاره به برگزاری هر ساله رزمایش امداد و نجات مشترک میان ایران و عمان از برگزاری رزمایش آتی در  اردیبهشت ماه خبر داد و با اشاره به بحث مفصل با موضوع اهمیت دریای عمان و تنگه هرمز در دیدار خود با رئیس دانشکده دفاع ملی عمان به وزن بالای این منطقه در امنیت جهانی اشاره کرد و گفت: در این دیدار همچنین زمینه همکاری‌های مشترک بین دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.

وی از بازدید ماهیانه ناوگروه‌های جمهوری اسلامی ایران از بنادر عمان خبر داد و اظهار داشت: تعامل و همکاری میان ایران و عمان همه در جهت برقراری امنیت دائمی است تا به دنیا بفهمانیم که ایران و عمان توانایی تامین امنیت در دریای عمان و تنگه هرمز را دارند و نیاز به حضور دیگران نیست.

سیاری با اشاره به همکاری بسیار خوب عمان با نیروی دریایی کشورمان در مواقعی که نیاز به حضور این نیرو در بنادر عمان بوده است در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در مورد تهدید اخیر ژنرال مارتین دمپسی علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: من اصلا ایشان را نمی‌شناسم و نمی‌خواهم بشناسم چرا که اصلا روی او حساب نمی‌کنم اما ما اهل تعدی و تجاوز نیستیم ولی پیشرفت نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران بر همگان آشکار است.

وی با یادآوری بازتاب گسترده رزمایش محمد‌ رسول‌الله (ص) و ارتقاء توان بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: دفاع از منافع ملی و مرزها در دستور کار ماست و برای دفاع از مرزهای خود هرجا لازم باشد آماده‌ایم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایان پیام کشورمان برای همه کشورهای منطقه را صلح و دوستی عنوان کرد و بر لزوم دست در دست هم گذاشتن این کشورها برای تامین امنیت منطقه تاکید کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها