امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۲:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141034
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سرلشگر «سالم بن مسلم علی بن قطن» فرمانده دانشکده دفاع ملی کشور عمان امروز ...

به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سرلشگر «سالم بن مسلم علی بن قطن» فرمانده دانشکده دفاع ملی کشور عمان امروز (سه‌ شنبه) با سید احمدرضا دستغیب نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

دستغیب در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه روابط مثبت میان ایران و عمان، نسبت به توسعه و گسترش این روابط به ویژه در بعد پارلمانی تأکید کرد.

نماینده شیراز در مجلس در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های موجود در روابط دو کشور افزود: 2 کشور ایران و عمان همواره روابط خوب و مسالمت‌آمیزی با یکدیگر داشته و فرصت‌ها و ظرفیت‌های فراوانی برای همکاری‌های دو جانبه به ویژه در عرصه‌های سیاسی و دیپلماتیک، مبادلات تجاری و حضور فعال تجّار و بازرگانان وجود دارد که باید از آن‌ها بهره برد.

وی همکاری‌های مشترک را عامل مؤثری در برقراری صلح در منطقه دانست و افزود: اقدامات مشترک 2 کشور در ثبات،‌ امنیت و پایداری منطقه و برقراری صلح تأثیرگذار خواهد بود؛ کشورهای منطقه می‌توانند با همکاری و تعامل مشترک امنیت و صلح و ثبات منطقه را بدون نیاز به حضور کشورهای بیگانه تأمین کنند.

رئیس شورای اجرایی گروه بین‌المجالس کشورمان در پایان با اشاره به روابط خوب 2 کشور در عرصه‌ها و مجامع بین‌الملل از جمله اتحادیه بین‌المجالس جهانی، نسبت به تعمیق ارتباطات کشورهای مسلمان در این عرصه‌ها ابراز امیدواری کرد.

سرلشگر «سالم بن مسلم علی بن قطن» فرمانده دانشکده دفاع ملی عمان نیز در این دیدار با اشاره به زمینه‌های مورد علاقه میان 2 کشور نسبت به توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه رسالت مهم دانشکده دفاع ملی موضوعات راهبردی در خصوص امنیت کشور است، گفت: دانشکده دفاع ملی و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی می‌توانند در موضوعات مشترک فراوانی از جمله امنیت و ثبات همکاری‌های نزدیک تر و تبادل تجربیات داشته باشند.

فرمانده دانشکده دفاع ملی عمان در پایان نسبت به استفاده از ظرفیت‌های موجود در رابطه با جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری حائز اهمیت و با ویژگی‌های خاص از منطقه و جهان اعلام آمادگی کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار