امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141042
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ جلسه مشترکی با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و الهام امین‌زاده معاون ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ جلسه مشترکی با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس& zwnj;جمهور با موضوع جایگاه مدیران حقوقی در استان‌ها و تحکیم حقوق شهروندی عصر امروز در وزارت کشور برگزار شد.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در این نشست مسئله حقوق شهروندی را یکی از مسائل مهم خواند و افزود: مردم باید به حقوق خود آگاه باشند چراکه بسیاری از مردم به حقوق خودشان آگاه نیستند و یکی از دلایل عدم آگاهی مردم در زمینه حقوق تعدد قوانین است.

وزیر کشور با اشاره به ضرورت آموزش مدیران در زمینه قوانین تصریح کرد: بسیاری از مدیران نیز به قوانین موضوعی خودشان مطلع نیستند و به نظر کارشناسان خود اتکا می‌کنند.

رحمانی فضلی با بیان اینکه چاپ کتابی در زمینه آموزش حقوق برای مدیران می‌تواند از بسیاری از تخلفات جلوگیری کند، خاطرنشان کرد: یکی از مسائلی که به آن توجه کردیم آن است که مردم باید از حقوق خودشان آگاه شوند و رسانه ملی در این زمینه می‌توانند بسیاری موثر باشند.

وزیر کشور با بیان اینکه فرهنگ وکیل داشتن در کشور ما به درستی مطرح نشده، خاطرنشان کرد: مردم از حقوق خود مطلع نیستند که باید در این زمینه فرهنگسازی شود و از طرفی باید به آموزش مدیران در این زمینه بپردازیم.

رحمانی فضلی با بیان اینکه اگر بتوانیم قانون‌گرایی را در حوزه عمومی و حاکمیتی به جلو ببریم کار ماندگاری انجام دادیم، تصریح کرد: بعد از مشروطیت همه تلاش‌ها بر ایجاد حوزه قانونگرایی بوده و اگر قانون نباشد شاهد ظلم، فساد و بی‌عدالتی در جامعه خواهیم بود و امیدوارم که به این امر توجه ویژه‌ای شود.

وزیر کشور با بیان اینکه استانداران قانون‌گرا هستند، تصریح کرد: ما در حوزه‌های مختلف وزارت کشور تحول اساسی را ایجاد کرده‌ایم که با غرب قابل قیاس نیست و همه امور بر اساس مشورت و نظرخواهی صورت گرفته است که برای مثال قانون احزاب با مشارکت احزاب نوشته شده است.

رحمانی فضلی با بیان اینکه نباید اجازه دهیم تخلف از قانون در کشور صورت بگیرد، تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا در این زمینه به هدف خود برسیم و شاهد هیچ تخلفی نباشیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار