امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۲:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141052
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، سید رضا موسوی صبح امروز در دیدار با فعالان تشکل‌های غیردولتی حامی محیط زیست در اردبیل ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، سید رضا موسوی صبح امروز در دیدار با فعالان تشکل‌های غیردولتی حامی محیط زیست در اردبیل گفت: این سایت که در منطقه جنگلی فندقلو قرار دارد به زیستگاه تکثیر و پرورش مارال تبدیل شده به طوری که 22 راس مارال در این سایت زندگی کرده و زاد و ولد می‌کنند.

وی افزود: در بهار سال‌جاری پنج راس توسط این مارال‌ها زادآوری شده و همچنان روند تولید مثل آن‌ها ادامه دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل در مورد کشته شدن خرس قهوه‌ای در اردبیل به دنبال جراحت برداشته شده از نقاط مختلف اعضای بدن آن عنوان کرد: برای ما شب هنگام گزارشی داده شد مبنی بر تصادف خرس قهوه‌ای با یک خودرو که به دلیل تاریکی منطقه جست‌وجو به روز بعد موکول شد که ما موفق شدیم بعد از 2 ساعت این خرس را زخمی در جنگل پیدا کنیم و با انتقال آن به اردبیل شکستگی‌های آن تا حدی مداوا شد که در ادامه قصد انتقال آن را به تهران داشتیم اما در کمتر از 2 ساعت خرس تلف شد.

موسوی در مورد آلودگی روستایی در مشگین‌شهر و مسمومیت ایجاد شده در این منطقه برای اهالی نیز تصریح کرد: این آلودگی ناشی از رهاسازی کپسول‌های کلر بود که به مسمومیت اهالی منجر شد.

این مسئول در مورد احیای دریاچه نئور و ضرورت بهره‌گیری از این بستر طبیعی در پرورش و تولید انواع ماهی‌ها گفت: از سال 80 با شناسایی گونه‌های مهاجم و شناسایی آن به نام کراس بحث به هم خوردن اکوسیستم این منطقه مطرح شده و به تدریج شاهد تخریب این دریاچه با هجوم این گونه‌های مهاجم بودیم که تلاش شد زمینه از بین رفتن برخی از گونه‌های نادر این دریاچه فراهم آید.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل ادامه داد: به دنبال این رویداد تلخ ما قراردادی را با پژوهشکده آبزیان انزلی به امضا رساندیم که نسبت به احیای این دریاچه‌ راهکاری عملی ارائه شود.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، موسوی در پایان خاطرنشان کرد: این مطالعات در حال حاضر مرحله نهایی گزارش‌دهی را طی می‌کند که با جمع‌بندی این مباحث راهکار عملی بعد از طی شدن مسیرهای کارشناسی تشریح و تبیین شده و با بکارگیری آن زمینه احیای دوباره دریاچه و پاکسازی آن از گونه‌های مهاجم فراهم می‌آید.

انتهای پیام/62007/م30/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها