امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۳:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141057
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌قاسم حبیب‌زاده جانشین و سخنگوی سازمان بسیج دانش‌آموزی در نشست خبری ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌قاسم حبیب‌زاده جانشین و سخنگوی سازمان بسیج دانش‌آموزی در نشست خبری که امروز برگزار شد، اظهار داشت: از قریب 105 هزار واحد آموزشی در کشور که زیر نظر آموزش و پرورش است، در 55 هزار واحد آموزشی دفتر بسیج دانش‌آموزی داریم و 5 میلیون نفر از دانش‌آموزان فرم عضویت بسیج را تکمیل کرده‌اند.

* آموزش 17 هزار دانش‌آموز برای فرماندهی در بسیج

حبیب‌زاده افزود: تا پیش از سال تحصیلی جاری اکثر قریب به اتفاق مسئولان بسیج دانش‌آموزی، مدیران این واحدها بودند که کار اداره، نظارت و هدایت را انجام می‌دادند اما با راهبرد جدید «راهبرد دانش‌آموز محوری» 17 هزار دانش‌آموز دوم دبیرستانی را در یک  دوره آموزشی آموزش دادیم تا از مهر ماه سال جاری به عنوان فرماندهان بسیج دانش‌آموزی پیشگام منصوب شوند.

وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم در برنامه‌هایی که برای سال جاری و آتی داریم عمدتا اولین پیوست آن دانش‌آموز محوری باشد و در کف مدرسه این فعالیت‌ها انجام شود.

* آغاز دومین اعزام راهیان نور دانش‌آموزی از 27 دی تا 27 اسفند

جانشین سازمان بسیج دانش‌آموزی با اشاره به آغاز دور جدید اعزام به راهیان نور خاطرنشان کرد: مرحله دوم اعزام راهیان نور دانش‌آموزی از 27 دی که امتحانات تمام شد، آغاز و تا 27 اسفند تا پیش از سفرهای نوروزی در مدت 2 ماه انجام می‌شود.

وی افزود: در ماه نخست دختران دانش‌آموز به راهیان نور اعزام می‌شوند و در ماه دوم پسران دانش‌آموز به این اردوها اعزام خواهند شد.

حبیب‌زاده با اشاره به شعار اردوهای راهیان نور که «راهیان نور زیارت بامعرفت است» و این موضوع با همکاری آموزش و پرورش انجام می‌شود، تصریح کرد: 4 هزار و 300 روحانی و 5 هزار و 200 راوی به همراه دانش‌آموزان به راهیان نور اعزام شدند.

* اعزام بیش از 400 هزار نفر در مرحله نخست به راهیان نور

وی با اشاره به عدد اعزامی دور اول به راهیان نور اظهار کرد: در مجموع 414 هزار و 76 نفر با همکاری آموزش و پرورش به اردوهای راهیان نور اعزام شدند.

وی افزود: ویژگی بارز راهیان نور امسال مشارکت سازمان بسیج دانش‌آموزی با مجموعه وزارت آموزش و پرورش بود و تقسیم کار خوبی در این باره صورت گرفت.

وی ادامه داد: ثبت‌نام، سازماندهی و اعزام تا مناطق اردوهای راهیان نور به عهده آموزش و پرورش بود و اسکان، تغذیه و حضور در یادمان‌ها به عهده بسیج دانش‌آموزی بود که امیدواریم آموزش و پرورش به تعهد 50 درصدی خود پایبند باشد.

جانشین سازمان بسیج دانش‌آموزی با بیان اینکه در دور نخست اعزام‌ها حادثه‌ای نداشتیم و امیدواریم در آینده نیز حادثه‌ای نداشته باشیم تصریح کرد: در حوزه امنیت دانش‌آموزان سعی کردیم یک عزم جدی داشته باشیم و در دستورالعمل‌ها تاکید شد از اتوبوس‌هایی که استاندارد ندارند استفاده نکنیم و در این راستا نیز استان‌های مشهد مقدس، تهران و سمنان به صورت صد در صد ریلی اعزام‌ها انجام شد.

* برگزاری کنگره ملی همفکری بسیج در نیمه اول اسفند

حبیب‌زاده به دومین برنامه این سازمان در سال جاری اشاره و گفت: کنگره ملی همفکری بسیج دانش‌آموزی در نیمه اول اسفند با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.

وی افزود: هدف از این کنگره پیشبرد اهداف بسیج دانش‌آموزی با همفکری بسیجیان بود؛ در این کنگره افراد منتخب شورای استانی که 320 نفر از سطح استان‌ها انتخاب می‌شوند و در این کنگره 2 روزه حضور خواهند داشت.

* انتصاب 8 هزار دانش‌آموز فرمانده در بسیج

وی تاکید کرد: 8 هزار دانش‌آموز به عنوان فرمانده که در واحدهای پیشگام بسیج دانش‌آموزی منصوب شده‌اند.

حبیب‌زاده با اشاره به حضور این دانش‌آموزان در فرماندهی بسیج عنوان کرد: در سال آینده به مقطع اول متوسطی نیز نفوذ خواهیم کرد و در یک مرحله دو ساله جانشینان فرمانده را از این دست دانش‌آموزان انتخاب می‌کنیم تا وقتی وارد مقطع متوسط دوم شدند، فرمانده بسیج شوند.

وی افزود: برای این دانش‌آموزان شرط معدل 18 گذاشته‌ایم و به هیچ عنوان فردی که در حوزه تحصیلات مشکل دارد، وارد این موضوع نخواهد شد.

وی در خصوص کنترل درس فرماندهان بسیج واحدها گفت: اگر نمرات این فرماندهان کاهش پیدا کند آنها را جابجا می‌کنیم تا بیشتر به دروس خود بپردازند زیرا اولویت کار درس دانش‌آموزان است.

وی اضافه کرد: مؤسسه ملی رزمندگان که بحث آیه‌های تمدن را دنبال می‌کند این دانش‌آموزان را در بسیج درگیر می‌کند و به تقویت بنیه علمی آنها توجه می‌کند.

* حضور 126 هزار دانش‌آموز در مناطق محروم از مهر ماه

جانشین سازمان بسیج دانش‌آموزی با بیان اینکه در کنار این فعالیت‌ها برنامه‌های سازندگی در مناطق محروم دنبال می‌شود، خاطرنشان کرد: 126 هزار دانش‌آموز را از ابتدای سال تحصیلی جاری به مناطق محروم به مدت یک روز برای بهسازی و مرمت یک مدرسه اعزام کردیم که حداکثر فاصله آنها از منزل بیشتر از 100 کیلومتر نمی‌شود.

حبیب‌زاده در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه تعداد دانش‌آموزان و همراهان به تفکیک در مرحله نخست راهیان نور چقدر است، تصریح کرد: در مجموع 414 هزار و 76 نفر به اردوهای راهیان نور اعزام شدند که 4 هزار و 300 نفر روحانی، 5 هزار و 200 راوی، 18 هزار مدیر مدرسه و معلم، 141 هزار و 408 دانش‌آموز دختر و 194 هزار و 327 دانش‌آموز پسر به این اردوها اعزام شدند.

وی افزود: در مرحله دوم بنا این است که کل دانش‌آموزان دوم دبیرستان اعم از دختر و پسر که چه عضو بسیج باشند و چه نباشند، به اردوهای راهیان نور اعزام شوند. اما شرط اعزام رضایت والدین دانش‌آموزان است.

* راهیان نور تاثیری در نمره درس آمادگی دفاعی ندارد

جانشین و سخنگوی سازمان بسیج دانش‌آموزی تاکید کرد: برخی می‌گویند اگر دانش‌آموزی به اردوی راهیان نور اعزام نشود نمره درس آمادگی دفاعی آنها را کم می‌کنیم که این موضوع شایعه است و راهیان نور اثری در نمره ندارد.

وی با اشاره به موضوع حلقه‌های صالحین گفت: به منظور تامین زیرساخت‌ها و اثرگذاری غیر قابل انکار در دانش‌آموزان در نظام حکومت دینی اردوهای یک روزه حلقه‌های صالحین برگزار می‌شود.

وی افزود: اکنون 50 هزار حلقه صالحین داریم که هفته‌ای یک بار دور هم جمع می‌شوند و می‌بایست متناسب با موضوعات روز که سیاسی،‌ مذهبی و علمی است می‌تواند مباحثه کنند.

حیبب‌زاده در پایان به ارتباط بسیج و معاونت پرورشی آموزش و پرورش اشاره و تصریح کرد: اینکه از بین 105 هزار مدرسه در 55 هزار مدرسه مسئول بسیج وجود دارد یعنی نیمی از این تعداد به عهده آموزش و پرورش است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها