امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۹:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141058
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
علی یزدانی دندانپزشک در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار کرد: مسواک مناسب باید دارای الیاف نرم باشد و سر آن کوچک باشد تا به راحتی در ...

علی یزدانی دندانپزشک در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار کرد: مسواک مناسب باید دارای الیاف نرم باشد و سر آن کوچک باشد تا به راحتی در محیط دهان به گردش درآید و بتواند تمام فواصل دندانی و سطوح دندان را تمیز کند.

وی تصریح کرد: استفاده از مسواک دارای الیاف زبر مناسب نیست چرا که اگر کسی از مسواک زبر برای برداشتن جرم از روی دندان استفاده می‌کند باید جرمگیری کند چرا که مسواک زبر این کار را انجام نخواهد داد و دندان‌هایش را تمیز نخواهد کرد.

یزدانی خاطر نشان کرد: افرادی که به صورت طبیعی و مناسب دندان‌های خود را مسواک می‌کنند می‌خواهند لایه نرم روی دندان قبل از سفت شدن و تبدیل شدن به جرم بردارند و برای چنین کاری الیاف نرم کارایی داشته و نیاز به الیاف زبر نیست.

این دندانپزشک تاکید کرد: مسواک مناسب الزاماً نباید تولید شده در خارج از کشور باشد چرا که ما مسواک‌های ایرانی با کیفیت و مناسب نیز داریم.

وی گفت: باید سر مسواک بزرگ نبوده و ابعاد مناسب داشته باشد و چنانچه سر مسواک بزرگ بود و الیاف زیادی داشت باید الیاف اضافی از سمت ته مسواک چیده شود تا به راحتی در دهان بچرخد.

یزدانی تصریح کرد:‌ برخی مسواک‌ها بر اساس قالب‌های قدیمی ساخته می‌شوند که ردیف‌های الیاف زیادی دارند برای مثال دارای 14 ردیف الیاف هستند در حالی که مسواک مناسب باید ردیف‌های 3 تا 4 تایی در عرض و 10 تایی در طول داشته باشند.

این دندانپزشک تاکید کرد: به هیچ وجه نباید الیاف را از نوک مسواک چید چرا که با این کار مسواک در تمیز کردن دندان‌های پسین یا آخری دهان کارایی نخواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها