امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۶:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141063
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، پرویز افشار در نشست هم‌اندیشی سازمان‌های ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، پرویز افشار در نشست هم‌اندیشی سازمان‌های مردم‌ نهاد فعال حوزه کنترل و کاهش آسیب مواد مخدر و روانگردان که در محل این ستاد برگزار شد، با تأکید بر استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد در امر مبارزه با مواد مخدر خصوصاً حوزه کنترل و کاهش آسیب مواد مخدر در کشور به جهت اثربخشی بالاتر و کاهش هزینه‌های این بخش، خواستار همکاری بیشتر سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه‌های پیشگیری و مصونیت‌سازی اولیه و اشاعه خدمات کاهش آسیب در کشور شد.

وی استفاده از فضای مجازی به‌منظور بهره‌گیری از نظرات همه متخصصان و کارشناسان صاحبنظر کشور را از برنامه‌های آتی این معاونت خواند و گفت: می‌بایست برای اثربخشی و بهبود کیفیت مداخلات موجود در این عرصه اهتمام بیشتری صورت گیرد و از همه ظرفیت‌ها استفاده کرد.

افشار اظهار امیدواری کرد که همکاری موثر سازمان‌های مردم‌نهاد، خصوصاً در بحث افزایش سطح دسترسی معتادان به خدمات مورد نیاز و همچنین برقراری ارتباط بین سطوح خدمات موجود در حوزه درمان و کاهش آسیب باعث ارتقای خدمات موجود شود.

در این جلسه، نمایندگان سازمان‌های مردم‌نهاد منتخب نیز با بیان نظرات خود در خصوص موارد مذکور به طرح چالش‌های موجود در این عرصه همچون ضعف مدیریت منابع موجود، رکود در برنامه‌های درمان و کاهش آسیب، فقدان خلاقیت و ارائه برنامه‌های جدید در حوزه درمان وکاهش آسیب، عدم تاسیس سازمان‌های مردم‌نهاد جدید، کمبود آموزش، ضرورت افزایش خدمات مورد نیاز جامعه، ضرورت افزایش دسترسی به خدمات و بالاخره تاکید بر ضرورت کامل شدن چرخه درمان پرداختند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها