امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۴:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141064
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی سجادی افزود: جامعه‌ پزشکی برای حفظ و به‌روزرسانی معلومات و ارتقای توانایی‌های خود هم ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی سجادی افزود: جامعه‌ پزشکی برای حفظ و به‌روزرسانی معلومات و ارتقای توانایی‌های خود هم نیاز به آموزش& rlm;های تعریف شده در قالب برنامه‌های بازآموزی مدون و غیرمدون و هم دوره‌های کوتاه‌مدت و میان ‏مدت حرفه‌ای و مهارتی دارد. این نیاز در دستورالعمل توانمندسازی علمی و حرفه‌‏ای طب عمومی که در مرداد 92 توسط وزیر وقت بهداشت ابلاغ شد، به‌خوبی دیده شده بود ولی متاسفانه ظرفیت‏های متعالی این آیین‏نامه هنوز فعلیت پیدا نکرده است.

وی تصریح کرد: بی شک باید یکی از اهداف اصلی ما در انجمن پزشکان عمومی، احیا و به فعلیت درآوردن مفاد آن دستورالعمل مترقی باشد.

عضو هیات مدیره‌ انجمن پزشکان عمومی ایران با بیان این‌که دومین همایش علمی جامع انجمن با رویکرد توانمندسازی علمی و حرفه‌ای طب عمومی و با شعار طب عمومی بنیان ارائه خدمات نظام سلامت برگزار می‌شود، گفت: «طب عمومی پایه طب و تنه اصلی نظام سلامت است و تقویت پزشکی عمومی به تقویت نظام سلامت می‌انجامد.

وی افزود: پزشکی عمومی به‌خاطر جامعه‌نگر و کل‌نگر بودن، محور نظام سلامت است و تبلور این محوریت را در نظام ارجاع می‌بینیم که در صورت اجرای صحیح با تمام لوازم و الزامات آن، هم به ارایه‌ خدمات بهتر، جامع‏تر و فراگیرتر برای مردم و هم صرف بهینه هزینه‌های سلامت مبتنی بر نگاهی سلامت‏محور در نظام سلامت خواهد انجامید.

سجادی ادامه داد: توسعه رویکرد تخصصی هم لازمه و هم محصول توسعه دانش پزشکی و تکنولوژی‏های نوین در دنیای امروز است و این امر به‏عنوان دستاوردی ارزشمند درخور تفاخری همگانی است اما اگر توجه به این آرایه‏های ارزشمند ما را از اهمیت طب پایه غافل کند دیگر برداشتی کل‏نگر از یک فرد بیمار با تمام ابعاد جسمی، روانی و اجتماعی وی وجود نخواهد داشت و مصیبت‏ بارتر از آن، حفظ و ارتقای سلامت شهروندان تمام جای خود را به درمان خیل عظیم بیماران خواهد داد؛ به همین علت طب عمومی و پزشک خانواده در کشورهای پیشرفته که خود پیشرو در توسعه دانش در شاخه‏های مختلف علم پزشکی‏اند، تا این حد اهمیت و محوریت دارد.

دبیر اجرایی همایش علمی انجمن پزشکان عمومی در پایان ابراز امیدواری کرد برنامه‏‌های آموزشی همایش برای شرکت‏کنندگان رضایت‏بخش باشد و تأکید کرد نظرسنجی از شرکت ‏کنندگان در خصوص برنامه‏‌های ارائه شده و جنبه ‏های اجرایی همایش، مبنای برگزاری و ارتقای کیفیت برنامه‏های بعدی انجمن خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه این همایش با استقبال بسیار خوبی از سوی همکاران پزشک عمومی روبه‌رو شده است، گفت: ثبت‌نام 1800 پزشک عمومی در این همایش و پر شدن ظرفیت آن از دو روز پیش، نشان از توجه ویژه‌ی همکاران به ارتقای دانش و مهارت‌های حرفه‌ای خود و اقبال ایشان به توسعه فعالیت‏های آموزشی در انجمن است.

دومین همایش علمی جامع انجمن پزشکان عمومی ایران با حضور مسوولان نظام سلامت از روزهای اول تا سوم بهمن در مرکز همایش‌های رازی تهران برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها