امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۵:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141067
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه، «عبدالجبار شرین‌اف» رئیس بانک ملی تاجیکستان ضمن نشست مطبوعاتی ادعای ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه، «عبدالجبار شرین‌اف» رئیس بانک ملی تاجیکستان ضمن نشست مطبوعاتی ادعای تطمیع یکی از معاونان خود از سوی بابک زنجانی را خارج از تصور دانست.

شرین‌اف با بیان اینکه قبلا نیز بارها پیرامون این موضوع ابراز نظر کرده افزود: این شایعه که گویا میلیاردها دلار بابک زنجانی توسط بانک ملی تاجیکستان به ایران منتقل شده غیر منطقی است چرا که صحبت از مبلغ‌های در میان است که تقریبا معادل بودجه سالانه تاجیکستان می‌باشد.

ظاهرا منظور رئیس بانک ملی تاجیکستان بیانیه امیرعباس سلطانی عضو کمیته پیگیری تخلف بابک زنجانی در مجلس شورای اسلامی مبنی بر تطمیع 3 میلیون دلاری یکی از معاونان وی از سوی زنجانی بابت تهیه سندی مربوط به انتقال میلیاردها دلار به ایران می‌باشد.

به گفته وی، سندی که زنجانی در رابطه به انتقال پول به مقامات مربوطه ایرانی معرفی کرده است، جعلی بوده و در آن مهر بانک ملی تاجیکستان وجود ندارد.

این مقام بانکی تاجیک در نشست مطبوعاتی یک سال پیش خود نیز با تکذیب ادعای انتقال 2 میلیارد و 60 میلیون یورو پول نفت ایران از دوشنبه به تهران، گفته بود: بحث زنجانی در سطح بانک ملی تاجیکستان حل شده و ادامه این ماجرا به خود این میلیاردر و ایران مربوط می‌باشد.

زنجانی که بیش از یک سال اخیر تحت بازداشت قرار دارد، از تجار و سرمایه‌گذاران مطرح ایرانی در تاجیکستان دانسته می‌شد که در بخش‌های مختلف و از جمله بانکی و حمل و نقل سرمایه‌گذاری انجام داده است.

انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها