امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۳:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141076
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «کورئو دل اورینکو»، مکزیک به عنوان ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «کورئو دل اورینکو»، مکزیک به عنوان بیشترین کشور دارای حملات و جرم‌های سایبری در منطقه آمریکای لاتین می‌باشد که در حال حاضر براساس تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه «UNAM» دارای 45 میلیون نفر قربانی نوعی از این حملات است.

براساس این تحقیقات خسارت‌های اقتصادی ناشی از اقداماتی چون تقلب و کلاهبرداری، سرقت هویت، پورنوگرافی کودکان و سایر جرم‌های اینترنتی در سال 2013 مبلغی بالغ بر 3 هزار  میلیون دلار برآورد شده که هر ساله رو به افزایش است.

«کارلوس فائوسته لوپز» رئیس بخش مبارزه با جنایات اینترنتی مکزیک در این رابطه اعلام می‌کند: امروزه نوع برقراری ارتباط بین افراد تغییر کرده و به ارتباط در شبکه‌های اجتماعی و اینترنت تبدیل شده است به همین ترتیب نحوه جرم و کلاهبرداری نیز به این حوزه منتقل شده است.

فحشا بین کودکان یکی از مواردی است که بیشترین سوء استفاده را از دنیای دیجیتال فعلی برده و مسئولان مکزیکی را بسیار نگران خود کرده است.

«کارلا» یکی از قربانیان این مسئله که در زمان ملحق شدنش به یک باند فحشا تنها 12 سال داشت در این رابطه اعلام می‌کند: مادرم از خانه فرار کرد و من تصمیم گرفتم کنار کسی باشم که در خانه خود را به رویم باز کند.

«کارلا» اعلام کرد: هرکدام از ما شرایطی را داشتیم که طی آن از روابط نامشروع‌مان فیلمبرداری شده و برای مشتریان در شبکه‌های اینترنتی پخش شده است.

با وجود این حقایق تلخ اسیرکنندگان «کارلا» در حال حاضر آزاد هستند و سیستم قضایی کشور هنوز در برابر چنین جرم‌هایی ضعف دارد.

از سویی دیگر مقامات مکزیکی در رابطه با این مسئله خواستار کمک و حمایت بیشتر اعضای این باندها برای مبارزه با آن هستند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها