امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۵:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141078
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان تهران، محمدهادی حیدرزاده اظهار داشت: در جوامع ...

به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان تهران، محمدهادی حیدرزاده اظهار داشت: در جوامع توسعه یافته و در حال توسعه در حال حاضر ملاک اخلاق مداری، رعایت و حفاظت محیط زیست است.
مدیرکل محیط زیست استان تهران در ادامه افزود: ما جزء معدود کشورهای دنیا هستیم که در قانون اساسی آن به موضوع محیط زیست توجه ویژه‌ای شده و اصل پنجاه قانون اساسی حفاظت از محیط زیست را وظیفه عمومی می‌داند.

وی بیان داشت: یکی از صنایع آلاینده از منظر گرد و غبار معادن فرآوری شن و ماسه و تولید آسفالت است که یکی از قطب‌های اصلی آن در شهرستان پاکدشت قرار دارد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: از اولویت‌های جدی و اساسی دستگاه محیط زیست ساماندهی وضعیت معادن شن و ماسه و آسفالت و نظارت کامل بر آنها در سطح استان است.

وی داشتن برنامه کامل محیط زیستی را از اولویت برنامه این واحدها دانست و گفت: استفاده از مه پاش در این واحدها از جمله ضروریات در جهت بازچرخانی آب و صرفه جویی آن و نیز جلوگیری از افزایش حجم گرد و غبار حاصل از فعالیت آنها است.

حیدرزاده در ادامه تصریح کرد: موضوع دیگر که دارای اهمیت ویژه‌ای است بهسازی معابر دسترسی به معادن و بحث عدم استفاده از سوخت مازوت در کارخانجات تولید آسفالت است.

وی به مصوبه هیأت وزیران در اردیبهشت ماه اشاره کرد و افزود در این مصوبه اولویت با گازرسانی به واحدهای تولید سیمان تا پایان سال 94 و کارخانجات تولید آسفالت تا پایان سال 95 قرار داده شده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه در شهرستان پاکدشت تاکنون 20 واحد در حوزه خروجی هوا به سیستم پایش مجهز شده‌اند خاطرنشان کرد: ما در فاز اول به دنبال این هستیم که کارخانه تولید آسفالت جدیدی در سطح استان ایجاد نشود و مجموعه‌های محلی فقط ساماندهی گردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار