امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۲۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141084
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همایش استانی گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش امروز با حضور چاوشی معاون سیاسی

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همایش استانی گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش امروز با حضور چاوشی معاون سیاسی استاندار تهران، مرضیه گرد معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش، فرهادی فرماندار تهران، شوراهای آموزش و پرورش، ائمه جمعه و فرمانداران شهرستان‌های استان تهران در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران برگزار شد.

مرضیه گرد معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش در سخنانی اظهار داشت: یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی تصویب قانون شوراهای آموزش و پرورش است.

وی ادامه داد: در قانون شوراها تصمیم‌گیری برای تعالی امور به دست اعضای شوراها است و باید کمک کنیم کارگروه‌های تخصصی تشکیل شود و باید برای اجرای جزئیات‌ سازوکارهای شوراها دستورالعمل تهیه کنیم.

گرد یادآور شد: باید بررسی کنیم که چه طرحی برای ارتقای کیفیت مدرسه اجرا شده است و از آن بترسیم که به واسطه دیر تصمیم گرفتن مسائلی مانند مسائل پرورشی فرزندان‌مان به دست دیگران بیفتد.

رئیس سازمان مدارس غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه نیروهای فکر و اندیشه‌های بسیار خوب از طرق مختلف مانند رسانه‌ها و تریبون نماز جمعه می‌تواند چاره‌گشای مسائل فرهنگی باشد، افزود: به راحتی مرزهای کشور مانند خانه و مدرسه فرو ریخته و فعالیت‌های فرهنگی، دیگر در قالب چند برنامه نمی‌گنجد.

وی تصریح کرد: بزرگترین معضلات عدم اجرای قوانین است و هنوز با نگاه چند سال گذشته به فرزندان خود نگاه می‌کنیم و باید نسل جوان را دریافته و متناسب با شرایط روحی و اجتماعی آنها برنامه‌ریزی کنیم.

گرد با تأکید براینکه نقش دیگر شوراها نظارت آموزش و پرورش است، گفت: اگر دستگاهی نقش خود را ایفا نکرد از او بخواهیم و یکی از معضلات نگران‌کننده در شهرستان‌های استان تهران ترک تحصیل، افت تحصیلی و کودکان کار است و ریشه‌کن کردن بی‌سوادی طرح شادابی مدارس و آموزش‌های قرآنی از اهداف ما است.

رئیس سازمان مدارس غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: معضلی که امسال آموزش و پرورش را تهدید می‌کرد کمبود نیروی انسانی بود و مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با درایت خود بومی‌گزینی کرده و در شهرستان‌های استان امسال مدرسه بدون معلم نداشتیم.

وی خاطرنشان کرد: 80 درصد شوراهای شهر و روستا در کشور از فرهنگیان هستند که پتانسیل خوبی است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها